24.0%
75.0%
43.6%
48.3%

Kings B.C- Φωκιανός 68-82.Από την αρχή μπήκε δυνατά και είχε το πάνω χέρι ο Φωκιανός εναντίον των Kings B.C,που στην τρίτη περίοδο κατάφεραν οι Kings  να μειώσουν (53-58) και να δείξουν ότι μπορούν να μείνουν στο παιχνίδι,αλλά μετά από ένα καταιγισμό τριπόντων του Φωκιανού πήραν ξανά τη διαφορά και την νίκη. Mvp του αγώνα ο εξωγήινος Cramer Justin με 25 πόντους ,13 ριμπάουντ(10-3)7 ασίστ,7 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
 Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Χαριτόπουλος 2-0 για τους Kings. Ο Παντελεάκης με τρίποντο το 2-3 για τον Φωκιανό. Ο Χαριτόπουλος με step-back το 4-3 και ο Cramer με τρίποντο το 4-6. Ο Καρυπίδης ισοφάρισε 6-6 αλλά ο Φωκιανός με σερί 0-10 ξέφυγε στο σκορ με 6-16,αρχικά ο Αλεξόπουλος με 2 τρίποντα και με 4 πόντους του ο Ρίπης . Ο Χαριτόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 8 -16 και ο Ρήγας με 2/2 βολές το 8-18. Ο Μελάς με σουτ από την γωνιά το 10-18 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10-20 με σουτ ο Cramer .
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Cramer με τρίποντο έγραψε το 10-23 για τον Φωκιανό. Απάντησε με τρίποντο ο Μελισσουργός το 13-23 για τους Kings. Τρίποντο ο Τζούρτος το 13-26 και ο Καρυπίδης με τρίποντο το 16-26. Νέο σερί 0-9 για τον Φωκιανό και το σκορ έγινε 16-35,αρχικά ο Ρήγας σκόραρε από το ζωγραφιστό, με γκολ φάουλ ο Cramer,ξανά με καλάθι απο τον Ρήγα και με ντραιβ ο Αλεξόπουλος. Ο Μελάς και ο Χαριτόπουλος με 2/2 βολές πέτυχαν το 20-35 και ο Ρήγας με τρίποντο το 20-38. Ο Χαριτόπουλος με 1/2 βολές και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δερματίνος το 23-38 και ο Τζούρτος με τρίποντο το 23-41. Ο Μελισσουργός με τρίποντο το 26-41 και ο Σωτηρόπουλος από το ζωγραφιστό το 26-43. Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-43 με καλάθι μετά από ντραιβ ο Γκοτζής.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μελάς και ο Χαριτόπουλοςμείωσαν 32-43 για τους Kings . Ο Μεσεδάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 32-45 για τον Φωκιανό. Ο Γκοτζής με 2/2 βολές το 34-45 και ο Μεσεδάκης με βολές 2/2 το 34-47. Από το ζωγραφιστό ο Μελάς το 36-47 και ο Αλεξόπουλος με τρίποντο το 36-50. Απάντησε ο Καρυπίδης με τρίποντο το 39-50 και ο Cramer από το ζωγραφιστό το 39-52. Ο Δερματίνος με 1/2 βολές και ο Χαριτόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 42-52 και ο Cramer με γκολ φάουλ το 42-55. Με νέο λει-απ ο Χαριτόπουλος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δερματίνος το σκορ έγινε 46-55. Τρίποντο ο νεαρός Αλεξόπουλος το 46-58 για να απαντήσει ο Γκοτζής με τρίποντο με ταμπλό , ο Χαριτόπουλος με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ ο Μελισσουργός το σκορ έγινε 53-58. Το δεκάλεπτο τελείωσε 53-60 με ντραιβ ο Αλεξόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Φωκιανός πήρε διαφορά ασφαλείας ξανά με καλάθι ο Cramer και με σκόρερ τους νεαρούς Αλεξόπουλο και Ρήγα έγινε το 53-66. Ο Μελάς με σουτ το 55-66 για τους Kings .Με σουτ ο Cramer το 55-68 και ο Μελάς από το ζωγραφιστό το 57-68. Ο Αλεξόπουλος με τρίποντο το 57-71 και ο Χαριτόπουλος σκόραρε το 59-71. Ο Μπομπέρ Αλεξόπουλος με τρίποντο και ο Cramer με τρίποντο πέτυχαν το 59-77 . Ο χαρισματικός σκόρερ Χαριτόπουλος με 5 πόντους του μείωσε 64-77 και ο εκπληκτικός Αλεξόπουλος με τρίποντο το 64-80. Το 68-80 πέτυχε ο Χαριτόπουλος με λει-απ και ο Μελισσουργός με ντραιβ . Το τελικό 68-82 πέτυχε ο Cramer με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο εκπληκτικός σουτέρ Αλεξόπουλος με 27 πόντους,(3/3 δίποντα 7/12 τρίποντα),3 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο νεαρός Ρήγας με 11 πόντους,7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μελισσουργός με 11 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο ,ο Χαριτόπουλος με 23 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Γκοτζής με 9 πόντους,5 ριμπάουντ,9 ασίστ και 3 κλεψίματα.