27.8%
61.5%
47.2%
33.3%

Οι ReTirees, ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, κέρδισαν άνετα τους Kings με 49-76. MVP του αγώνα ήταν ο Χάρης Στόλης με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ReTirees μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και έδειχναν να ελέγχουν, όμως μια χαλάρωση στη συνέχεια τους έφερε πίσω στο σκορ. Στόλης και Κατιάκος ξεκίνησαν το ματς με 0-5, ο Γιωτάκης έγραψε το 2-5 και 2-8 με τρίποντο του Γιαμαίου. Γκοτζής και Χαριτόπουλος έβαλαν 7 πόντους για να περάσουν μπροστά με 9-8 οι Kings, οι ReTirees απάντησαν με 0-6 των Κατιάκο και Πλεξουσάκη για το 9-14, όμως οι Kings έκαναν άλλο ένα σερί με τους Καρυπίδη, Χαριτόπουλο και Τσαγκαρη, το οποίο έφτασε το 8-0 ως το τέλος της περιόδου για να περάσουν μπροστά με 17-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς συνέχισε να είναι ισορροπημένο, με τους ReTirees να βρίσκουν καλό ρυθμό για ένα διλεπτο προς το τέλος και να παίρνουν κεφάλι στο σκορ. Ο Γιωτάκης έβαλε ένα καλάθι για το 19-14, οι Πλεξουσάκης και Αντωνόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 19-18, 21-18 από τον Τσαγκάρη και ξανά από ένα καλάθι οι Γιαμαίος και Πλεξουσάκης για το 21-22. Ο Τσαγκάρης έγραψε το 23-22, οι ReTirees έτρεξαν ένα 0-8 Κατιάκο, Στόλη και Σαρρή για το 23-30 και 25-30 από τον Χαριτόπουλο. Ο Κοτσαμπάς έβαλε ξανά μπροστά με 7 τους ReTirees γράφοντας το 25-32 και ο Χαριτόπουλος έγραψε το τελικό 28-32 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ReTirees μπήκαν με πατημένο γκάζι ξεφυγαν από νωρίς στο δεκάλεπτο με 10+ και διατήρησαν αυτήν τη διαφορά σχεδόν σε όλη την περίοδο. Κατιάκος και Κωστούλας έγραψαν το 28-35, ο Γκοτζής μείωσε σε 30-35 και οι Στόλης, Αντωνόπουλος έβαλαν 6 πόντους για το 30-41. Ο Χαριτόπουλος μείωσε σε 32-41, για να έρθει απάντηση από τον Κατιάκο με δύο προσωπικά καλάθια για το 32-45. Σπανός και Δερματίνος μείωσαν δε 36-45, Σαρρής, Κατιάκος και Πλεξουσάκης ανέβασαν στο 36-50 και ο Καρυπίδης έβαλε τρίποντο για να μειώσει σε 39-50. Μια βολή του Κοτσαμπά για το 39-51, 41-51 από τον Χαριτόπουλο, με τον Σαρρή να απαντάει και να γράφει το τελικό 41-53 του δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι ReTirees συνέχισαν τον φρενήρη ρυθμό τους, οι Kings δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν και αυτό είχε ως αποτέλεσμα η διαφορά να ξεφύγει αρκετά. Ο Τσαντζαλής έβαλε ένα τρίποντο για το 41-56, ο Χαριτόπουλος απάντησε και ο Τσαντζαλής έβαλε ακόμη ένα για το 44-59. Μολιός και Χαριτόπουλος έκαναν ένα 5-0 για το 49-59, για να ακολουθήσει ένα 0-17 ως το τέλος του αγώνα από τους Στόλη, Γιαμαίο και Αντωνόπουλο για να φτάσουμε στο τελικό 49-76.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Στόλη, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Κατιάκος. Για τους Kings ξεχώρισε η εμφάνιση των Χαριτόπουλο και Γκοτζή.