22.2%
23.8%
18.6%
27.3%

Οι Αταλαντοι ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι, πήραν μια μικρή διαφορά στα πρώτα 2.5 λεπτά του αγώνα όμως σε εκείνο το σημείο ήρθε ο τραυματισμος του Παπαγεωργίου που έπληξε αγωνιστικά και ψυχολογικά την ομάδα, κάτι που εκμεταλλευτηκαν οι L.A.P.D. για να πάρουν τη νίκη με 58-30. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Μητκάκης με 16 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Ραυτογιάννη να ανοίγει το σκορ, ο Παπαγεωργίου στη συνέχεια απάντησε με 0-8 για το 2-8, 17-8 με ένα 15-0 σερί οι Μητκάκης και Προύτζας, 17-9 ο Βελκίδης, 19-9 ο Μίγκος, 19-10 ο Βελκίδης ξανά και 21-10 από τον Μητρόπουλο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο καμία από τις δύο ομάδες δεν τα πήγε καλά, αυτό όμως δεν ένοιαζε και τόσο τους L.A.P.D., οι οποίοι είχαν ήδη μια διαφορά. Ο Βελκίδης μείωσε σε 21-12, οι Μητρόπουλος, Μητκάκης και Μαλής απάντησαν με 7-0 για το 28-12 και 28-14 από τον Αρκολάκη για να κλείσουμε ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι LAPD βρήκαν ξανά τα πατήματα τους και συνέχισαν να ανοίγουν τη διαφορά. Μητκάκης και Μητρόπουλος, Ραυτογιάννης και Κατέβας ανέβασαν σε 36-14, 36-16 ο Κυριαθόπουλος, 40-16 οι Πολυχρονόπουλος και Κατέβας, 40-18 ο Βελκίδης, 42-18 ο Ζαπαντιώτης, 42-19 ξανά ο Βελκίδης, 46-19 οι Πολυχρονόπουλος και Προύτζας και 46-21 από τον Βελκίδη, σκορ με το οποίο κλείσαμε περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο οι Μητκάκης, Ραυτογιάννης και Μητρόπουλος έκαναν ένα 5-0 για το 51-21, 51-23 ο Βελκίδης, 56-23 οι Προύτζας και Μίγκος, 56-28 οι Βελκίδης και Κυριαθόπουλος, 58-28 ο Ζαπαντιώτης και 58-30 με δύο βολές ο Βελκίδης.

Για τους LAPD, πέρα από τον Μητκάκη, καλή εμφάνιση έκανε και ο Προύτζας. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισαν οι Βελκίδης και Κυριαθόπουλος.