25.0%
38.7%
31.0%
11.8%

L.A.P.D. vs Anonymous 54-44.Οι L.A.P.D. έκαναν μια τρομερή ανατροπή και πήραν τη νίκη σε ένα παιχνίδι που βρέθηκαν πίσω στο σκορ για 3.5 δεκάλεπτα.Ωστόσο φάνηκαν ψυχραιμότεροι και πιο εύστοχοι κ έφτασαν στη νίκη . Mvp του αγώνα ο Μητρόπουλος με 21 πόντους,8 ριμπάουντ ,7 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους Anonymous 0-9 με καλάθι του Μαλαθούνη ,με Ηοοκ ο Αδάμης ,με τρίποντο ο Πουλάκος και με σουτ ο Δρόσος.Ο Ζαπαντιώτης σκόραρε το 2-9 για τους L.A.P.D. Ο Μαλαθούνης σκόραρε το 2-11 και με σερί 8-0 το σκορ έγινε 10-11 ,αρχικά ο Προύτζάς με τρίποντο  και ο Ραυτογιάννης με  καλάθι από το low post και με γκολ φάουλ.Ο Βλάχος και Καπέλης έγραψαν το 10-15 και ο Ραυτογιάννης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 12-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-20 με 1/2 βολές ο Κωσταντινίδης,ο Καπέλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βλάχος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μπάρλας με Hook μείωσε σε 14-20 για τους L.A.P.D. Ο Κωσταντινίδης μετά από κλέψιμο σκόραρε το 14-22 για τους Anonymous. Ο Μητρόπουλος με τρίποντο και 1/2 βολές και ο Μητκάκης και ο Κυργέτσος με 1/2 βολές έγραψαν το 20-22.Ο Βλάχος με 1/2 βολές το 20-23 και ο Μητρόπουλος με 2/2 βολές το 22-23.Ο Αδάμης με 1/2 βολές το 22-24 και ο Μητρόπουλος με 1/2 βολές τι 23-24.Ο Βλάχος με coast to coast και ο Πουλάκος με τρίποντο έγραψαν το 23-29 και το δεκάλεπτο τελείωσε με Buzzer τρίποντο ο Μητρόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βλάχος με σουτ από το High post και ο Αδάμης με καλάθι από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 26-33 για τους Anonymous. Ο Κυργέτσος με 1/2 βολές το 27-33 για τους L.A.P.D. Με 2/2 βολές ο Κωσταντινίδης το 27-35 και με 2/2 βολές ο Μητρόπουλος το 29-35.Ο Σακελαρόπουλος με 1/2 βολές το 29-36 και ο Μητρόπουλος με 1/2 βολές και με καλάθι από ντραιβ το 32-36.Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-37 με 1/3 βολές ο Βλάχος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαλαθούνης με 1/2 βολές το 32-38 για τους Anonymous. Ο Μητρόπουλος με τρίποντο μείωσε σε 35-38 για τους L.A.P.D. Με λει-απ ο Μαλαθούνης το 35-40.Με σερί 10-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 45-40 οι L.A.P.D, αρχικά ο Ζαπαντιώτης και ο Κυργέτσος με 1/2 βολές, ο Μητρόπουλος με καλάθι από ντραιβ, 2/2 βολές και λει-απ ο Κυργέτσος καιο Αρζουμανίδης με λει-απ στον αιφνιδιασμό. Ο Αδάμης με 1/2 βολές το 45-41 και ο Μητρόπουλος με 1/2 βολές το 46-41.Ο Βλάχος με 2/2 βολές το 46-43 και ο Ραυτογιάννης με 2/2 βολές και ο Μητκάκης από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 50-43(1:25)Ο Βλάχος με 1/2 βολές (1:16)πέτυχε το 50-44 και το τελικό 54-44 πέτυχε ο Μητκάκης.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Μητκάκης με 7 πόντους,15 ριμπάουντ,2 ασίστ ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε  ο Κωσταντινίδης με 5 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Βλάχος με 13 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.