7.7%
28.6%
37.7%
13.3%

L.A.P.D. vs Gkrouvaloi 51-56.Παρά το αρχικό προβάδισμα των L.A.P.D. οι Gκrouvaloi έτρεξαν 12-0 σερί στα μέσα του 3ου δεκαλέπτου 38-45 και στο 4ο ξέφυγαν  41-51.Οι L.A.P.D. πλησίασαν 51-53(1:07).Ο Παπαδάμ το κλέψιμο και μοίρασε την ασίστ στον Καλογερόπουλο(0:23)51-55 και το ροζ φύλλο οι Gkrouvaloi. Mvp του αγώνα ο Καλογερόπουλος με 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Ραυτογιάννης 2-0 για τους L.A.P.D. Ο Χατζηελευθερίου από το ζωγραφιστό και ο Καλογερόπουλος με λει-απ το προβάδισμα οι Gkrouvaloi 2-4.Ο Ραυτογιάννης με 2/2 βολές ισοφάρισε 4-4 και ο Καλογερόπουλος με τρίποντο το 4-7.Ο Μητρόπουλος με ντραιβ το 6-7 και ο Χατζηελευθερίου με Hook το 6-9 .Το δεκάλεπτο τελείωσε με 13-9,αρχικά ο Κυργέτσος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Μητρόπουλος με 2/2 βολές και με τρίποντο από τα 9,5 μέτρα .
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ραυτογιάννης με 2/2 βολές το 15-9 για τους L.A.P.D. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καλογερόπουλος το 15-11 οι Gkrouvaloi. Από το High post σκόραρε ο Μητρόπουλος το 17-11 και ο Καλογερόπουλος με ντραιβ το 17-13.Ο Ζαπαντιώτης από το low post έγραψε το 19-13 και ο Χατζηελευθερίου από το ζωγραφιστό το 19-15. Ο Ραυτογιάννης από το ζωγραφιστό έγραψε το 21-15 και ο Χατζηελευθερίου με Hook και ο Βόρδος μετά από επιθετικό ριμπάουντ μείωσαν σε 21-19.Ο Ζαπαντιώτης ξανά από το low post το 23-19 και ο Χατζηελευθερίου το 23-21 με σουτ.Ο Κυργέτσος με 2/2 βολές σκόραρε το 25-21 και ο Παπαδάμ μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 25-23.Ο Μητρόπουλος με 2/2 το 27-23 και ο Χαλδαιάκης με σουτ το 27-25 .Ο Ζαπαντιώτης με 1/2 βολές το 28-25 και ο Χατζηελευθερίου με Hook το 28-27.Ο Ζαπαντιώτης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 30-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 30-30 με τρίποντο ο Καλογερόπουλος.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi πέρασαν μπροστά στο σκορ με 30-33 με 1/2 βολές ο Χατζηελευθερίου και ο Καλογερόπουλος με ντραιβ. Απάντησαν οι L.A.P.D.και με σερί 8-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 38-33 ,αρχικά σκόραρε ο Μητρόπουλος,ο Ραυτογιάννης το καλάθι από το ζωγραφιστό, με σουτ από την γωνιά ο Κυργέτσος και μετά Hook ο Μητρόπουλος. Νέο σερί και οι Gkrouvaloi ξέφυγαν στο σκορ με 38-45 ,αρχικά ο Βόρδος με σουτ,ο Παπαδάμ με ντραιβ, με σουτ από την γωνιά και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Καλογερόπουλος και με 4 πόντους του Παπαδάμ. Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-45 με Hook ο Ζαπαντιώτης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi με εύστοχο σουτ του Χαλδαιάκη το 40-47.Ο Ραυτογιάννης με 1/2 το 41-47 για τους L.A.P.D. Ο Παπαδάμ με ντραιβ και ο Χαλδαιάκης με σουτ έγινε το 41-51.Πλησίασαν στο σκορ οι L.A.P.D.48-51,ο Ζαπαντιώτης από το low post ,ο Μητρόπουλος με ντραιβ, με 1/2 βολές ο Ζαπαντιώτης και με σουτ από την γωνιά ο Στρατογιάννης. Ο Καλογερόπουλος με 2/2 βολές το 48-53(1:56) και ο Μητρόπουλος με 1/2 βολές (1:46) και με ντραιβ (1:07) μείωσε σε 51-53.Ο Παπαδάμ το κλέψιμο και μοίρασε την ασίστ στον Καλογερόπουλο(0:23)51-55.Άστοχοι οι L.A.P.D.και με 1/2 βολές ο Καλογερόπουλος έγραψε το τελικό 51-56(0:13).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χατζηελευθερίου με 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ,4 κλεψίματα και 3κοψίματα και ο Παπαδάμ με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μητρόπουλος με 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ζαπαντιώτης με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ.