26.3%
65.4%
57.5%
14.8%

Οι Καλλιθέα Pimps κέρδισαν με 65-75 τη Laser Derm για να ανέβουν στο 2-2 ρίχνοντας την αντίπαλό τους στο 1-3. Πολύ ωραίο το παιχνίδι με όμορφες φάσεις και για τις δύο ομάδες, είδε τους Καλλιθέα Pimps να 10-20 στα τελευταία 9 λεπτά του για να πάρουν το ροζ φύλλο με 7 παίκτες να έχουν πάνω από 7 πόντους και ανάμεσά τους τον Ζάκα και τον Κοιλάκο να ξεχωρίζουν.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Ζάκα για να απαντήσει ο Τζουμάνης με βολές. Ζάκας και Καζαφέρης σκόραραν για το 2-6, με τον Νεαμονιτό και τον Κιτσάκη να φέρνουν στο 7-6 τον αγώνα. Ο Κοιλάκος απάντησε για το 7-11, με τον Ζάκα και τον Καναρίδη να κλείνουν ένα 0-10 της ομάδας τους ως το 7-16. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 14-16, με τον Κιτσάκη και τον Τζουμάνη να μειώνουν.

Στη 2η περίοδο ένα νέο 0-10 για τους Καλλιθέα Pimps τους έφερε στο 14-26 με τον Ζάκα πρωταγωνιστή και τον Ψυχογυιό με τον Ντάτσιο να τον συνεπικουρούν. Ο Χαντζής με τον Κιτσάκη απάντησαν με τρίποντα για το 20-26, ο Μπαλκούρας σκόραρε για το 20-28, με τον Κιτσάκη να βάζει κι άλλο τρίποντο, 23-28. Ντάτσιος και Μπαλκούρας έφεραν τους Καλλιθέα Pimps στο 23-32, με τον Γιαβάση να μειώνει και τον Χαντζή να γράφει το 29-33. Ο Καζαφέρης απάντησε, με τον Γιαβάση και τον Νεαμονιτό να σκοράρουν για το 33-35, πριν κλείσει ο Βασιλειάδης το ημίχρονο στο 33-37.

Στην 3η περίοδο η Laser Derm μπήκε καλά, με τον Τζουμάνη μείωσε σε 35-37 και στη συνέχεια ισοφάρισε σε 38-38. Ο Κοιλάκος με τον Βασιλειάδη απάντησαν για το 38-43 και ο Ζάκας έγραψε το 40-45, με τον Νεαμονιτό, τον Τζουμάνη, τον Κιτσάκη και τον Κοτσάνη να τρέχουν ένα 9-2 για το προσπέρασμα της ομάδας τους στο 47-45. Ο Κοιλάκος κράτησε στην 3η περίοδο τους Καλλιθέα Pimps, 47-49, με τον Γιαβάση να ισοφαρίζει και τον Κιτσάκη να σκοράρει ξανά για τρεις, 52-50. Ο Κοιλάκος ισοφάρισε, ο Ντάτσιος έβαλε βολές, με τον Τζουμάνη και τον Πανάγο να ανταλλάσσουν 1/2 για το 53-55 της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κιτσάκης ισοφάρισε σε 55-55, με τους Καλλιθέα Pimps να παίρνουν ένα 0-7 από Ψυχογυιό και Καζαφέρη για το 55-62. Ο Τζουμάνης κράτησε την ομάδα του, 57-62 και 60-65 με καλάθι και φάουλ μετά το τρίποντο του Καναρίδη, αλλά ο Βασιλειάδης είχε 2/2 βολές για το 60-67. Ο Τζουμάνης σκόραρε ξανά, ο Καναρίδης τον μιμήθηκε, με τον Γανίτα να γράφει το 65-69 με τρίποντο 3:00 λεπτά πριν το τέλος. Όμως, αυτοί έμελλε να είναι οι τελευταίοι πόντοι της Laser Derm στον αγώνα, με τις δύο ομάδες να είναι πολύ άστοχες στο τελευταίο τρίλεπτο, αλλά τους Καλλιθέα Pimps να έχουν 6/6 βολές με Βασιλειάδη, Καζαφέρη και Ζάκα για το τελικό 65-75.

Για τους νικητές ο Ζάκας είχε 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κοιλάκος 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Βασιλειάδης 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ψυχογυιός 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Καναρίδης 8 πόντους, 6 ασίστ, ο Καζαφέρης 8 πόντους, 3 ασίστ και ο Ντάτσιος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τη Laser Derm ο Τζουμάνης είχε 21 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ας΄σιτ, ο Κιτσάκης 20 πόντους, 3 ασίστ, ο Χαντζής 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Νεαμονιτός 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 τάπες.