0.0%
33.3%
35.7%
20.0%

Laser Derm vs Χαμένα Ταλέντα 60-49.Τα Χαμένα Ταλέντα είχαν το προβάδισμα και τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το ημίχρονο 17-26 .Οι Laser Derm στο 3ο δεκάλεπτο ξεκίνησαν την αντεπίθεση και με σερί 20-3 το 17-28 έγινε 37-31. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά στο +14 57-43 και ο Τσαουσλάρι να σκοράρει απίστευτο τρίποντο πίσω από το κέντρο του γηπέδου. Mvp του αγώνα ο Ζαφόλιας με 6 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 5-0 για τους Laser Derm ,ο Τζουμάνης με τρίποντο και ο Τσαουσλάρι με 2/2 βολές. Τα Χαμένα Ταλέντα πέρασαν μπροστά στο σκορ με 5-6,ο Ψημάδης με λει-απ, με ντραιβ ο Αντύπας και με σουτ από την γωνιά ο Πενταγιώτης. Ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές έφερε το ματς στα ίσα 6-6. Οι πορτοκαλί έκλεισαν το δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 6-10,ο Πενταγιώτης με ντραιβ και ο Ψημάδης με καλάθι από το ζωγραφιστό.

Δεύτερο δεκάλεπτο και τα Χαμένα Ταλέντα με σερί 0-11 ξέφυγαν στο σκορ με 6-21,αρχικά ο Πενταγιώτης με τρίποντο, ο Αντύπας με τρίποντο και με 1/2 βολές, ο Πενταγιώτης με σουτ και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριακού. Οι Laser Derm έτρεξαν δικό τους σερί 9-0 και μείωσαν σε 15-21,αρχικά ο Ζαφόλιας σκόραρε από το ζωγραφιστό,ο Κυζιρίδης σκόραρε από το ζωγραφιστό και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ πρόσθεσε άλλους 2 πόντους, ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές και ο Νεαμονιτός Κώστας(Κ)με σουτ.Ο Πενταγιώτης σκόραρε με τρίποντο το 15-24 και ο Χαντζής με φόλοου το 17-24.Το δεκάλεπτο τελείωσε 17-26 με σουτ από το High post ο Κυριακού.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κυριακού με λει-απ πέτυχε το 17-28 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Ζαφόλιας με 4 πόντους του με Hook μείωσε 21-28 για τους Laser Derm. Ο Πενταγιώτης με 1/1 βολή (τεχνικής ποινής)το 21-29.Με σερί 11-0 ανατροπή και το προβάδισμα οι Laser με 32-29,ο Τζουμάνης με ντραιβ, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσαουσλάρι, με σουτ ο Κυζιρίδης, και ο Τσαουσλάρι με 2/2 βολές και με γκολ φάουλ. Ο Κυριακού σκόραρε με ντραιβ το 32-31 και ο Χαντζής με τρίποντο και ο Κυζιρίδης με 2/2 βολές το 37-31.Ο Κυριακού με 1/2 βολές το 37-32 και ο Τσαουσλάρι με 2/2 βολές το 39-32.Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-34 με σουτ ο Πενταγιώτης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κυζιρίδης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 41-34 για τους Laser Derm. Απάντησε με τρίποντο ο Ψημάδης 41-37 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ξανά ο Κυζιρίδης σκόραρε με σουτ το 43-37 και ο Κυριακού και ο Ψημάδης με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 43-41.Οι Laser με σερί 12-0 καθάρισαν το ματς και ξέφυγαν στο σκορ με 55-41.Αρχικά ο Τζουμάνης με ντραιβ, λει-απ ο Νεαμονιτός Κώστας(Κ),ο Χαντζής από το ζωγραφιστό, 1/2 βολές ο Τσαουσλάρι, ο Τζουμάνης με γκολ φάουλ και με λει-απ ο Τσαουσλάρι. Ο Αντύπας με λει-απ το 55-43 και ο Τσαουσλάρι με καλάθι από το ζωγραφιστό το 57-43.Ο Πενταγιώτης με γκολ φάουλ και ο Αντύπας με τρίποντο μείωσαν σε 57-49 και ο Τσαουσλάρι με Buzzer τρίποντο πίσω από το κέντρο έγραψε το τελικό 60-49.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τζουμάνης με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Τσαουσλάρι με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 5 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Κυζιρίδης με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πενταγιώτης με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Αντύπας με 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο .