32.0%
60.0%
32.3%
26.9%

Ήσυχο βράδυ στο Περιστέρι, με τους Los Rebel Lakers να αντιμετωπίζουν τους Aigaleo Kings σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο, αλλά καλό τεστ για την συνέχεια, παιχνίδι. Από νωρίς λοιπόν οι «Λιμνάνθρωποι» ανέπτυξαν διψήφια διαφορά την οποία ποτέ δεν έχασαν και ούτε αγχώθηκαν στο ελάχιστο. Τελικό σκορ της αναμέτρησης το συντριπτικό 80-44.

Μεστό ξεκίνημα για τους Los Rebel που κατάφεραν να δεχθούν μέχρι το πρώτο timeout(μετά από 6.3’) να δεχθούν μόλις 4 πόντους, ενώ μπροστά έκαναν τα απολύτως απαραίτητα ώστε να κρατούν τον εαυτό τους σε διψήφια διαφορά. Το δεκάλεπτο θα λήξει με το σκορ στο 24-7.

Δίχως να αλλάζει η εικόνα του αγώνα οι Los Rebel μπροστά με ένα αρκετά σεβαστό προβάδισμα, οι 2 ομάδες δίχως να παίζουν και με ιδιαίτερη ένταση το απολαμβάνουν και παίζουν το παιχνίδι τους. Ιδιαίτερη μνεία στον Χειράκη των Lakers που έκανε φανταστικό δεκάλεπτο, βγάζοντας κυρίως πολλή ενέργεια. Τελικό ημιχρόνου 37-14.

Πιο ισορροπημένο το πρώτο κομμάτι του 2ου ημιχρόνου, με τους Kings να πατάνε σαφώς καλύτερα σε σχέση με το προηγούμενο 20λεπτο, κάτι στο οποίο συνέβαλε τα μέγιστα η έλευση του Αραβανή. Θα καταφέρουν να μειώσουν την διαφορά κατά πολύ συγκριτικά με αυτές που είχαν βρεθεί να υπολείπονται και κλείνουν το δεκάλεπτο με το σκορ στο 49-33.

Η χαλάρωση συνεχίζεται, δεν πιέζει κανείς για τίποτα, όμως με αυτά και μ’ αυτά οι Kings κατάφεραν να φτάσουν την διαφορά στους 13 πόντους (51-38), όμως το 16-0 των Los Rebel έβαλε πολύ γρήγορα τέλος στις όποιες ελάχιστες ελπίδες μπορεί να δημιουργήθηκαν στους αντιπάλους τους. Τελικό σκορ αναμέτρησης 80-44.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Χειράκης Δημήτρης ο οποίος σημείωσε 28 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 42 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Λεβέντης Κώστας και Αντωνέας Κώστας, ενώ από τους Aigaleo Kings ξεχώρισαν οι Αραβανής Μιχάλης και Νίκου Αθανάσιος.