10.0%
60.0%
43.5%
25.0%

Μία πολύ δυνατή αναμέτρηση, ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες που βρίσκονται κοντά στον βαθμολογικό πίνακα, εξελίχθηκε στα πλαίσια του πρώτου παιχνιδιού στο Περιστέρι με τους Los Rebel Lakers και τους Error 404, μέχρι και τα τέλη του 3ου δεκαλέπτου ήταν πολύ κοντά στο σκορ. Οι Error 404, με ένα δυνατό σερί στις αρχές του τελευταίου δεκαλέπτου, πήραν αέρα μέχρι και 24 πόντων και τελικά πήραν την νίκη με το τελικό 44-61.

Πολύ δυναμικό ξεκίνημα για τους Error που μπήκαν αποφασισμένοι να αποδείξουν πως η θέση τους στον βαθμολογικό πίνακα δεν τους αντιπροσωπεύει καθόλου. Ανοίγει  το σκορ ο Φουρνάρης για να απαντήσει ο Δερδενές πίσω από την γραμμή των 6.75. Μασούρας και Μωυσίδης θα ανοίξουν την διαφορά για να πάει στους 7. Με το σκορ στο 3-10 ο Κλεφτόγιαννης δίνει μικρή ανάσα στην ομάδα του με το δίποντο. Με γκολ φάουλ όμως του Σταυρόπουλου οι Error στο 5-13 και διαφορά 8 πόντων. Το δεκάλεπτο θα λήξει τελικά στο 7-16.

Εκρηκτικό ξεκίνημα ξανά για τους κόκκινους με τον Μασούρα να σημειώνει 5 προσωπικούς γρήγορους πόντους για το 7-21. Οι Lakers θα βγάλουν αντίδραση, θα κοιτάξουν στα μάτια τους Error, οι δεύτεροι όμως δεν ήθελαν με τίποτα να χαλάσουν την διαφορά τους και κάθε φορά που οι κίτρινοι προσπαθούσαν να μειώσουν σε μονοψήφιο την διαφορά, έβρισκαν τις λύσεις και την ανέβαζαν με συνοπτικές διαδικασίες. Το ημίχρονο ωστόσο θα λήξει με το σκορ σκορ 21-30, μετά από επιθετικό ριμπάουντ buzzer beater του Λεβέντη.

Νευρικό και από τις δύο μεριές η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με αρκετά νεύρα, λάθη και γρήγορες, βιαστικές, γρήγορες και άστοχες επιθέσεις. Θα ανοίξει το σκορ ο Τρυγωνόπουλος, για τις απαντήσεις του Ζερμπίνου και του Μασούρα. Οι δύο ομάδες σκοράρουν αρκετά και απαντάνε η μία στην άλλη επί της ουσίας. Η διαφορά στους εννέα και το σκορ 30-39.

Μεγάλο σερί από τους Error 404 που με πολύ σφιχτή άμυνα, κράτησαν τους αντιπάλους τους χωρίς σκορ και ανέβασαν την διαφορά στους 21 πόντους για το 30-51. Μέγιστη διαφορά του παιχνιδιού οι 24 πόντοι υπέρ φυσικά των Error 404, που κρατούσαν για το υπόλοιπο του παιχνιδιού τα ηνία χωρίς να απειληθούν. Τελικό σκορ αναμέτρησης 44-61.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μωυσίδης Αναστάσιος ο οποίος σημείωσε 18 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Σταυρόπουλος Παναγιώτης και Μασούρας Ερμής, ενώ από τους Los Rebel Lakers ξεχώρισαν οι Λεβέντης Κώστας και Δερδενές Χρήστος.