40.0%
64.3%
41.2%
33.3%

Ο Φωκιανός κέρδισε με 42-64 τους Μ.Κ.Ο. κάνοντας καλό δεύτερο ημίχρονο για να ανέβει στο 3-2 στη βαθμολογία και να ρίξει τους αντιπάλους του στο 1-3. Μετά από ένα κακό πρώτο μέρος ο Φωκιανός ανέβασε την απόδοσή του και ήλεγξε το ματς με τον Ντίνα να ξεχωρίζει με double double για τους νικητές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-7 για τον Φωκιανό από τον Ντίνα και τον Μυλιόρδο, για να απαντήσει ο Μάινας. Ο Μακρής έφερε την ομάδα του στο 2-9, με τους Μ.Κ.Ο. να αντιδρούν και με Μάινα και Ασπιώτη να ισοφαρίζουν στο 9-9 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Οι δυο ομάδες συνέχισαν να μην μπορούν να βρουν ρυθμό στην επίθεση και στη δεύτερη περίοδο, έμειναν 4 λεπτά άποντες, με τον Μουρελάτο και τον Ντίνα να σταματούν την επιθετική ανομβρία για το 9-15. Ο Ζυγούρης απάντησε με δύο τρίποντα για το 15-17, για να βάλει βολές ο Ντίνας και να μειώσει ο Ασπιώτης σε 17-19, πριν κλείσει ο Ντίνας το ημίχρονο στο 17-20 φτάνοντας τους 13 πόντους στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο Φωκιανός βρήκε ρυθμό, ο Τζούρος με 5 πόντους και ο Μακρής με τον Ντίνα έφεραν την ομάδα τους στο 18-29 με ένα 1-9 σερί, για να απαντήσει ο Ζυγούρης με τρίποντο. Τον μιμήθηκε ο Μουρελάτος που σκόραρε ξανά για το 21-34, με τον Ζυγούρη να βάζει κι άλλο τρίποντο και τον Βαχαβιώλο να σκοράρει για το 26-34. Ο Παντελεάκης και ο Ασπιώτης αντάλλαξαν από 2/2 βολές για το 28-36, με τον Μυλιόρδο να βάζει τρίποντο και το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Βαχαβιώλο στο 30-39.

Στην 4η περίοδο ο Μυλιόρδος μπήκε με δύο τρίποντα για το 30-45 της ομάδας του, για να απαντήσουν με τον ίδιο τρόπο Ζυγούρης και Ασπιώτης για το 36-46. Όμως, ένα 0-9 του Φωκιανού με τον Μυλιόρδο, τον Παντελεάκη, τον Καρακατσάνη και τον Μουρελάτο έκρινε οριστικά το ματς, 36-55. Ο Ζυγούρης έβαλε τρίποντο, ο Μυλιόρδος τον μιμήθηκε και 5 πόντοι του Τσιώτση έφεραν το ματς στο 40-64, για να κλείσει τον αγώνα ο Βιδάλης.

Για τους νικητές ο Ντίνας είχε 16 πόντους, 10 ριμπάουντ και 4 τάπες, ο Μυλιόρδος 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μουρελάτος 9 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Μ.Κ.Ο. ο Ζυγούρης είχε 19 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Ασπιώτης 11 πόντους και 6 ριμπάουντ.