11.8%
33.3%
39.4%
16.1%

Οι Μ.Κ.Ο. χάρη σε ένα 13-0 σερί που έκαναν στο κλείσιμο του τρίτου δεκαλέπτου, πήραν ψυχολογία και στη συνέχεια έφτασαν στη νίκη καλύπτοντας και τη διαφορά των 6 πόντων κόντρα στους Glory Road, καθώς επικράτησαν με 57-44. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Κιφοκέρης με 20 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κιφοκέρης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Μ.Κ.Ο., ο Τσάπαλος ισοφάρισε σε 2-2, 3-2 με βολή του Βιδάλη, 3-4 με σουτ μέσης απόστασης από τον Σιφναίο, 9-4 με 6-0 σερί οι Κιφοκέρης και Σωτηρόπουλος, 9-11 με απάντηση με 0-7 σερί οι Σιφναίος και Σεϊμένης, 13-11 με 4 συνεχόμενους πόντους του Σκολαρίκου, 13-15 με σκόρερ τους Γιάννη Σεϊμένη και Σιφναίο ξανά, 16-15 με μια βολή του Κιφοκέρη και ένα καλάθι του Τουρή και τρίποντη απάντηση του Γιάννη Σεϊμένη για το τελικό 16-18 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Σιφναίος και Σεϊμένης έγραψαν το 16-21, οι Κιφοκέρης και Τουρής απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 20-21, 20-23 με νέο καλάθι του Γιάννη Σεϊμένη, 24-23 οι Γρηγορόπουλος και Δασκάλου, 24-28 με 5 συνεχόμενους πόντους του Γιάννη Σεϊμένη και καλάθι από τον Βιδάλη για το τελικό 26-28 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Βιδάλης με γκολ φάουλ έβαλε μπροστά τους ΜΚΟ με 29-28, οι Σάμι Χαμντάν, Τσάπαλος και Σιφναίος απάντησαν με 0-6 σερί για το 29-34, 42-34 με απάντηση με 13-0 σερί οι Βιδάλης, Κιφοκέρης, Σωτηρόπουλος, Δραγάνης και Δασκάλου και τρίποντο από τον Σιφναίο για το τελικό 42-37 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Σιφναίος με νέο τρίποντο μείωσε σε 42-40, 51-40 με 9-0 οι Κιφοκέρης, Βιδάλης και Σκολαρίκος, 51-42 από τον Γιάννη Σεϊμένη, 55-42 με δύο βολές του Κιφοκέρη και ένα καλάθι του Κωτσικογιάννη, 55-44 με καλάθι του Τσάπαλου και βολές από τον Κιφοκέρη για το τελικό 57-44 του παιχνιδιού.

Για τους Μ.Κ.Ο., πέρα από τον Κιφοκέρη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Βιδάλης με 11 πόντους, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Glory Road ξεχώρισε ο Γιάννης Σεϊμένης με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 τάπα.