38.5%
50.0%
46.2%
28.6%

Ωραίο μπάσκετ και δυνατό ντέρμπι για 30 και κάτι λεπτά ανάμεσα σε Μ.Κ.Ο. και Nothing But Net. Στο 1ο δεκάλεπτο παρακολουθήσαμε ένα show τύπου Mike James από τον Κουτρόπουλο με 4 τρίποντο, ωστόσο οι αντίπαλοι βρήκαν ψυχικά αποθέματα και δεν έχασαν ρυθμό. Δεν συνέβη όμως το ίδιο στο τέλος.

Όπως προαναφέραμε ο Κουτρόπουλος με δύο σερί τρίποντα έκανε το 8-3, με τον Μακρυγιάννη να ροκανίζει τη διαφορά από κοντά και τον Αγγελίδη με ωραίο ποστ παιχνίδι να τη μεγαλώνει κι άλλο για το 12-5. Η συνέχεια εως το 21-12 είχε τρίποντα από τον Κουτρόπουλο(2), τον Βιδάλη και τον Δημητρίου. Και ενώ η Μ.Κ.Ο. είχε πάρει καλό προβάδισμα το καλάθι αιφνιδιασμού του Δημητρίου και το τρίποντο του Ράπτη έκαναν το 25-21.

Με τρίποντο του Σωτηρόπουλου ξεκίνησε το 2ο δεκάλεπτο, και συνεχίστηκε με τρομερή συνεργασία Αγγελίδη, Σωτηρόπουλου, Τουρή για το 30-21. Ο Ζαχαρόπουλος πόσταρε ωραία, όμως με τρομερό ντράιβ ο Κιφοκέρης έκανε το 32-23.  Με συνεργασία Σαπλατέρα-Δημητρίου και τρίποντο Κοτσίφη η Nothing But Net έκανε το 40-32, ενώ οι σερί πόντοι τοι Δημητρίου πήγαν τις ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 44-38.

Τα 6άρια της κάθε ομάδας μοίρασαν ασίστ στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου για το 46-40, ενώ Μάινας και Καραμάνης έκαναν λίγο αργότερα το 50-46. Ωραία πάσα του Σαπλατέρα στον Ζαχαρόπουλο και καλάθι και φάουλ του Δημητρίου για το -1, ωστόσο τον τελευταίο λόγο είχε ο Κουτρόπουλος κάνοντας το 57-53!

Η Μ.Κ.Ο. ήταν καταιγιστική στο τέλος και από νωρίς έδειξε αποφασισμένη για το 5-1. Με τρεις πετυχημένες προσπάθειες από Σωτηρόπουλο και Κουτρόπουλο(2) έκανε το 72-57, ενώ λίγο αργότερα ο Κιφοκέρης σκόραρε καλάθι και φάουλ! Οι αντίπαλοι κατάφεραν να σκοράρουν με τον Καραμάνη να πασάρει ωραία στον Ζαχαρόπουλο και τον Κοτσίφη από τα 6,75 να γράφει το 78-64. Οι βολές του Βιδάλη διαμόρφωσαν το τελικό 83-64.

Ο Κουτρόπουλος που είχε 21 πόντους (7 τρίποντα) μαζί με τον Βιδάλη που σκόραρε 22 πόντους ηγήθηκαν στο σκοράρισμα, όμως σημαντικό ρόλο έπαιξε ο Σωτηρόπουλος ο οποίος οριακά έχασε το double double σε ασίστ(13) και ριμπάουντ(9), ενώ είχε και 6 πόντους. Από την άλλη ο Δημητρίου σκόραρε 22 πόντους και είχα συμπαραστάτες τους διψήφιους Ζαχαρόπουλο, Ράπτη, Καραμάνη.