0.0%
45.0%
44.4%
27.8%

Τρομερή εμφάνιση για τους Red-Dicolo στην πρεμιέρα του Summer League οι οποίοι επικράτησαν των Μ.Κ.Ο. με 36-64. Μέχρι τα μισά του 2ου δεκαλέπτου άντεξαν οι Μ.Κ.Ο.17-21.Από εκεί  με εκπληκτικό σερί 4-23 ξέφυγαν στο σκορ οι νικητές και  το σκορ έγινε 21-43 μέχρι τα μισά του 3ου .Mvp του ματς ο Τσαπατάκης με 15 πόντους,13 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.
Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τους Red-Dicolo άρχισαν με 0-9 ,ο Τσαπατάκης με σουτ από την γωνιά, ο Σκαμαγκάς με λει-απ και τρίποντο και ο Τσαπατάκης ξανά με σουτ από την γωνιά. Ο Δεληγιάννης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το πρώτο καλάθι για τους M.K.O. 2-9. Ο Πολύζος με σουτ έκανε το 2-11 και ο Σωτηρόπουλος με 1/2 βολές το 3-11.Ο εμβληματικός αρχηγός Νίκος Μακρής με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 3-13 και ο Δεληγιάννης με σουτ και ο Σωτηρόπουλος με ντραιβ μείωσαν σε 7 -13.Το δεκάλεπτο τελείωσε 7-16 με τρίποντο ο Μακρής.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κοντίνος με Hook πέτυχε το 9-16 για τους M.K.O. Ο Πολύζος με 1/2 βολές και εύστοχο σουτ πέτυχε το 9-19 για τους Red-Dicolo. Ο Βιδάλης με 5 συνεχόμενους πόντους του και ο Δεληγιάννης με 1/2 βολές το σκορ έγινε 15-19.Ο Πολύζος από το ζωγραφιστό έκανε το 15-21 και ο Κουτρόπουλος με σουτ από το High post το 17-21.Ο Πολύζος με 2/2 βολές, ο Τσαπατάκης με σουτ από το High post και ο Μπρίκος με ντραιβ έγραψαν το 17-27.Ο Κουτρόπουλος σκόραρε το 19-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 19-31,αρχικά ο Σκαμαγκάς με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Πολύζος και ο Τσαπατάκης με 1/2 βολές.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σκαμαγκάς με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με 1/2 βολές πέτυχε το 19-34 για τους Red-Dicolo. Ο Βιδάλης με σουτ το 21-34 για τους M.K.O. Με σερί 0-8 ξέφυγε στο σκορ με 21-42 η ομάδα του Μακρή ,αρχικά ο Σκαμαγκάς με σουτ και με 1/2 βολές και ο Μακρής με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με εύστοχο τρίποντο. Ο Σωτηρόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 23-42 και ο Ανδριαδάκης σκόραρε από το ζωγραφιστό το 23-44.Με γκολ φάουλ ο Βιδάλης το 26-44 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 26-48 με τρίποντο ο Τσαπατάκης και με 1/2 βολές ο Σκαμαγκάς.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βιδάλης με floater πέτυχε το 28-48 για τους M.K.O. Ο Σκαμαγκάς με τρίποντο, ο Πολύζος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ,ο Τσαπατάκης με σουτ από την γωνιά και ο Σκαμαγκάς με λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 28-57 για τους Red-Dicolo. Ο Βιδάλης με λει-απ το 30-57 και ο Σκαμαγκάς με λει-απ στον αιφνιδιασμό ,ο Τσαπατάκης με ντραιβ και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ανδριαδάκης έγραψαν το 32-63.Ο Κοκοτσής από το ζωγραφιστό το 34-63 και ο Τσαπατάκης με 1/2 βολές το 34-64. Το τελικό 36-64 πέτυχε ο Κοντίνος με σουτ.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πολύζος με 12 πόντους,12 ριμπάουντ ,7 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μπρίκος με 2 πόντους ,6 ριμπάουντ 13 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βιδάλης με 16 πόντους ,12 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα και ο Σωτηρόπουλος με 5 πόντους ,4 ριμπάουντ ,6 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.