28.6%
29.2%
47.9%
25.0%

Οι Angels κέρδισαν τους Miami Heal με 77-75 μετά από παράταση, αφού πρώτα επέστρεψαν από το -13 και με τον εξαιρετικό στο ματς Μαλιγιάννη ισοφάρισαν με τρίποντο στο τέλος της κανονικής διάρκειας για την παράταση, για να «χτυπήσει» ο Μαλιγιάννης ξανά εκεί και με καλάθι 2,5΄΄ πριν το τέλος να δώσει τη νίκη στην ομάδα του σε έναν απίστευτο αγώνα που κράτησε το ενδιαφέρον αμείωτο σε όλη τη διάρκειά του!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Βρεττό και τον Γκούτση να σκοράρουν για το 0-6, με τους Angels να απαντούν με Σελεπέ και Πλακογιαννάκη για το 4-6. Ο Βρεττός έγραψε κι άλλο τρίποντο, με τον Σελεπέ, τον Πλακογιαννάκη και τον Σερέφα να απαντούν για το 11-9 στο μοναδικό προβάδισμα των Angels ως την παράταση. Οι Miami Heal με τον Καμούζη, τον Γκούτση και τον Ρίζο έφτασαν στο 14-19, με τον Σερέφα να μειώνει με βολές, για να κλείσει ο Βρεττός το δεκάλεπτο στο 16-21.

Στη 2η περίοδο ο Κεφάλας έφερε τον αγώνα στο 18-21, με τον Σερέτη να απαντά και τον Πλακογιαννάκη να μειώνει σε 22-23, με τον Ζούμπο με τον Βρεττό και τον Καμούζη να τρέχουν ένα 0-9 για την ομάδα τους ως το 22-32. Ο Μαλιγιάννης το διέκοψε, με τον Γκούτση να σκοράρει για το 24-34. Ο Αρναούτης με τον Ζούμπο έγραψαν το 26-39 δίνοντας τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς στους Miami Heal, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Πλαγιαννάκο στο 28-39.

Στην επανάληψη οι Angels μπήκαν δυνατά στο ματς με τον Σερέφα να μειώνει σε 32-39 και τον Πλαγιαννάκο σε 34-40 λίγο μετά. Ο Βρεττός με τον Αρναούτη απάντησαν για το 34-46, με τον Κακομανώλη να γράφει 5 πόντους, 39-46. Οι δυο ομάδες πήγαιναν στο 7-9 για πολλή ώρα, 41-48 με Αρναούτη και Μαλιγιάννη, 43-50 με Καμούζη και Σερέφα και ξανά μετά οι δυο τους για το 45-52, με τον Βρεττό να γράφει το 45-54 για να έρθει ο Μαλιγιάννης με τρίποντο και ο Σερέφας με μια βολή για το 49-54. Ο Βρεττός, όμως, με καλάθι και φάουλ έκλεισε την περίοδο στο 49-57.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σερέφας και ο Κεφάλας μείωσαν σε 53-57, με τον Ζούμπο και τον Βρεττό να απαντούν με τρίποντα για το 55-6 της ομάδας τους. Με τον Πλακογιαννάκη και τον Κακομανώλη οι Angels πλησίασαν σε 60-61 και μετά άρχισαν να στέλνουν στις βολές τους Miami Heal που δεν ξανασκόραραν εντός παιδιάς ως την παράταση έχοντας 8/15 βολές. Με βολές από Ζούμπο, Λουκρέζη και Βρεττό έφτασαν στο 60-65 για να έρθει ο Πλακογιαννάκης με τρίποντο στα 43 δευτερόλεπτα να κρατήσει την ομάδα του στο ματς. Ο Βρεττός και ο Ζούμπος είχαν 2/4 για το 63-67 στα 23 δευτερόλεπτα, με τον Πλακογιαννάκη να τους μιμείται και τον Γκούτση να έχει κι εκείνος 1/2 στα 19 δευτερόλεπτα για το 64-68. Ο Μαλιγιάννης στα 10 δευτερόλεπτα μείωσε σε 66-68, ο Βρεττός είχε 1/2 βολές αμέσως μετά και ο Μαλιγιάννης στα 3 δευτερόλεπτα με τρομερό τρίποντο floater έστειλε το ματς στην παράταση, 69-69!

Εκεί ο Σερέφας έβαλε την ομάδα του μπροστά, 71-69, με τον Ζούμπο να απαντά με τρίποντο. Στο τελευταίο λεπτό ο Μαλιγιάννης έγραψε τρίποντο στα 35 δευτερόλεπτα για το 74-72, με τον Κεφάλα να γράφει μια βολή στα 19 δευτερόλεπτα για το 75-72. Ο Βρεττός σκόραρε αμέσως μετά το τάιμ άουτ για το 75-74 στα 14 δευτερόλεπτα, με τους Angels να έχουν 0/2 βολές και τον Γκούτση 1/2 στα 12 δευτερόλεπτα για το 75-75, για να έρθει ξανά η ώρα του Μαλιγιάννη στα 2,5 δευτερόλεπτα με floater από τα 4 μέτρα να δίνει τη νίκη στην ομάδα του με 77-75!

Για τους νικητές ο Μαλιγιάννης είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 12 ασίστ, ο Σερέφας 19 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Πλακογιαννάκης 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Κεφάλας 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Κακομανώλης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Miami Heal ο Βρεττός είχε 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Αρναούτης 9 πόντους, 20 ριμπάουντ, ο Γκούτσης 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Καμούζης 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Ζούμπος 14 πόντους, 3 ριμπάουντ.