13.3%
50.0%
33.3%
21.9%

Πολύ δύσκολα οι Error 404 τους Miami Heal σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Οι Heal παρότι παρουσιάστηκαν μόνο 5, σε αντίθεση με τους 7 παίκτες των Error που είχαν στην σύνθεσή τους, πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι τελικής πτώσεως, ώσπου στο τέλος ξέμειναν από δυνάμεις.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρία εύστοχα καλάθια του Καμούζη και ένα δίποντο από τον Γιανούτσο για τους Heal, ενώ οι απαντήσεις των Error ήταν τα δύο καλάθια του Μπούρα και τα δίποντα των Ζερμπίνου, Παντόπουλου για το 8-8 λίγο μετά τα μέσα του δεκαλέπτου. Οι Error δεν κατάφεραν να βρουν επιπλέον σκορ μέχρι την λήξη της κόρνας, ενώ Λουκρέζης και Καμούζης γράφουν το τελικό σκορ δεκαλέπτου 12-8 υπέρ των Heal.

Ισορροπημένο και το 2ο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να βγάζουν καλές άμυνες και παράλληλα καλές φάσεις. Το παιχνίδι πάει πόντο πόντο, μέχρι που οι Error ισοφαρίζουν σε 16-16 και τελικά περνάνε μπροστά μετά από εύστοχες ελεύθερες βολές του Γαλάτη, που ήταν παντουύ σε άμυνα και επίθεση. Τελικό σκορ ημιχρόνου 22-26 για τους Error 404.

Εκκίνηση 2ου ημιχρόνου και το ματς κυμαίνεται στα ίδια δρώμενα. Τρίποντο του Παπαναστασίου, απάντηση με το ίδιο νόμισμα από τον Φιλιόπουλο. Ξανά τρίποντο για τους Miami Heal, ξανά τρίποντη απάντηση από τους Error 404 με εκτελεστή αυτή την φορά τον Γαλάτη και το σκορ στο 37-32, υπέρ των Heal. Οι Error θα καταφέρουν ωστόσο να μειώσουν στον πόντο και συγκεκριμένα στο 39-38 για να λήξει το δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες παίρνουν όσες ανάσες μπορούν για το πολύ κρίσιμο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο.

Ξανά Γαλάτης και αργότερα Σκανδάλης για 3 για τους Error 404, που φέρνουν τούμπα το παιχνίδι, παίρνουν διαφορά ασφαλείας από νωρίς στο 4ο δεκάλεπτο 4 πόντων στο 40-44. Οι Heal με μοναδικούς εκφραστές στο σκοράρισμα τους Καμούζη και Παπαναστασίου σε αυτή την περίοδο, έδειχναν να αδειάζουν και δεν μπόρεσαν ποτέ να ανακάμψουν στο παιχνίδι. Χαμηλό σκορ μεν, συναρπαστικό ωστόσο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες που δεν σταμάτησαν ποτέ να το κυνηγούν.

O Γαλάτης Αλέξανδρος, που ήταν παντού σε άμυνα και επίθεση βοήθησε τα μέγιστα, ώστε να έρθει η νίκη για τους Error 404. Οι 16 πόντοι του, σε συνδυασμό με τα 13 του rebound, εκ των οποίων τα 11 αμυντικά και τα 2 επιθετικά, τις 2 ασίστ, τα 4 κλεψίματα και το 1 block, ήταν αρκετά για να του χαρίσουν τον τίτλο του MVP.