14.3%
50.0%
30.3%
28.9%

Αν και κατέβηκαν μόλις με μια πεντάδα, οι Jack’s είχαν καταπληκτικό ρυθμό σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο την αστοχία των Miners και πήραν τη νίκη άνετα με 59-33. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Μπουτσικάκης με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ράπτης άνοιξε το σκορ για τους Miners, ο Μπουτσικάκης απάντησε με τρίποντο για το 3-2, 3-5 ο Σκλαβενίτης, 7-5 οι Ελευθεριάδης και Καλανίδης, 7-11 με 0-6 σερί οι Ράπτης και Τουμπακάρης, 11-11 οι Γαλανάκης και Καλανίδης, 11-13 ο Σιούτης και 17-13 με τους Μπουτσικάκη και Μητσό να βάζουν από ένα τρίποντο για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Jack’s συνέχισαν σταθερά επιθετικά, κάτι που δεν κατάφεραν οι Miners, με αποτέλεσμα η διαφορά να ανοίγει σε διψήφιο νούμερο. Ο Μπουτσικάκης με τρίποντο έγραψε το 20-13, 20-14 ο Γριμάνης, 23-14 ξανά ο Μπουτσικάκης, 23-16 ο Τουμπακάρης, 28-16 οι Μητσός και Μπουτσικάκης ξανά, 28-18 ο Σιούτης και 4-0 οι Μητσός και Γαλανάκης για το τελικό 32-18 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γαλανάκης ανέβασε στο 34-18, 34-20 ο Χαραλάμπου, 37-20 ο Μπουτσικάκης, 37-23 ο Σκλαβενίτης, 41-23 οι Χαραλάμπου και Μητσός, 41-25 ο Σιούτης, 44-25 ο Ελευθεριάδης, 44-26 ο Χαραλάμπου, 45-26 ο Καλανίδης, 45-28 ο Παπανικολάου και 5-0 των Μπουτσικάκη και Γαλανάκη για το τελικό 50-28 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο, Γαλανάκης και Μητσός ανέβασαν στο 56-28, 56-30 ο Παπανικολάου, 59-30 ο Γαλανάκης και ακόμη τρεις πόντοι από τον Παπανικολάου για το τελικό 59-33 του παιχνιδιού.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Μπουτσικάκη, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Γαλανάκης και Μητσός. Για τους Miners ξεχώρισαν οι Σκλαβενίτης, Παπανικολάου και Ράπτης.