16.0%
58.3%
26.2%
35.3%

Η Laser Derm κέρδισε με 45-65 τους Miners για να ανέβει στο 7-6 στη βαθμολογία της Silver σε έναν αγώνα που πάτησε το πόδι στο γκάζι στο τέλος της πρώτης περιόδου με ένα 0-12 σερί και δεν απειλήθηκε ως το τέλος, βάζοντας 12 τρίποντα, με τον Χαντζή, τον Κιτσάκη, τον Νεαμονιτό και τον Καζάκη να την οδηγούν στην άνετη νίκη.

Το ματς ξεκίνησε με τον Ράπτη να βάζει μια βολή από φάουλ και τον Κτσάκη να απαντά με τρίποντο. Ισοφάριση με τον Τζαβάρα και νέο τρίποντο από τον Χαντζή, για να σκοράρουν ο Χρονόπουλος με τον Τζαβάρα για το 7-6 και το 9-8, που έμελλε να είναι και το τελευταίο προβάδισμα των Miners στο παιχνίδι. Ένα σερί 0-12 από τη Laser Derm την έφερε στο 9-20 στην περίοδο με τον Χαντζή, τον Νεαμονιτό, τον Καζάκη και τον Κυζιρίδη να σκοράρουν.

Στο 2ο δεκάλεπτο Δήμας και Μπασιάς μείωσαν σε 14-20, για να απαντήσουν Κιτσάκης και Κυζιρίδης για το 14-25. Ο Μόνος σκόραρε για το 16-25, με τον Κυζιρίδη να απαντά και τον Χαντζή να έχει 5 πόντους για το 16-32. Ο Τουμπακάρης με 2/2 βολές από αντιαθλητικό και ο Δήμας μείωσαν στους 12 πόντους, αλλά ο Κυζιρίδης έβαλε μία βολή και στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα η Laser Derm έκλεψε δύο φορές την μπάλα και έβαλε 5 πόντους για το 20-38 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κιτσάκης μπήκε με δύο τρίποντα για να φτάσει το σερί της ομάδας του στο 0-11 και να φέρει το ματς στο 20-44, με τον Τζαβάρα να απαντά για το 25-44. Ο Νεαμονιτός με 2/2 βολές έγραψε το 25-46 και μετά το καλάθι του Χρονόπουλου κι εκείνο του Τσιάμη ο Χαντζής με δύο τρίποντα και ο Νεαμονιτός με τον Καζάκη έκλεισαν την 3η περίοδο στο 29-56 με 2-10 σερί για τη Laser Derm.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Μπασιάς με τον Τσιάμη μείωσαν σε 34-56, με τον Κιτσάκη να απαντά με τρίποντο. Τζαβάρας, Χρονόπουλος και Τουμπακάρης έφεραν το ματς στο 41-59, με τον Καζάκη να απαντά και τον Νεαμονιτό sr. να γράφει το 41-63 και το 45-65 μετά από ακόμα 4 πόντους του Τζαβάρα.

Για τους νικητές ο Χαντζής είχε 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ με 6/13 τρίποντα, ο Κιτσάκης 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ με 5/13 τρίποντα, ο Νεαμονιτός 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Καζάκης 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Miners ο Τζαβάρας είχε 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Χρονόπουλος 6 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα.