30.8%
50.0%
26.0%
16.7%

Οι MyRema State Warriors, παίζοντας πολύ καλή άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, κέρδισαν τους Ατάλαντους στο ντέρμπι της αγωνιστικής με 51-41. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Ίσσαρης με 2 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι MyRema έκαναν πολύ δυνατό ξεκίνημα, έπιασαν καλή απόδοση επιθετικά και ξεφυγαν με διψήφια διαφορά στο σκορ. Ο Βερύκιος άνοιξε λογαριασμό στο ματς, ο Βελκίδης ισοφάρισε και οι MyRema έτρεξαν ένα 7-0 με τους Πέτρου, Σταυρίδη και Βερύκιο για το 9-2. Μια βολή του Κτενίδη για το 9-3, απάντηση με μια βολή του Σταυρίδη και ένα καλάθι του Κυριακού οι MyRema για το 12-3 και 12-7 από τους Κτενίδη και Βελκίδη για τους Ατάλαντους. Μπακάλης και Σταυρίδης έβαλαν ένα τρίποντο και ένα δίποντο αντίστοιχα για το 17-7, ο Λουκά μείωσε σε 17-9 και ο Βερύκιος έγραψε με τρίποντο το τελικό 20-9 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιξαν κόντρα ρόλο. Οι Ατάλαντοι πήραν φωτιά, έκλεισαν καλά την άμυνα τους και έφεραν το ματς στα ίσα. Ξυγκάκης και Αρκολάκης έβαλαν από ένα καλάθι για το 20-13, 22-13 από τον Κυριακού και τρίποντο του Ξυγκάκη για το 22-16. Ξανά καλάθι του Κυριακού για το 24-16, απάντηση με 0-11 οι Ατάλαντοι με τους Ξυγκάκη, Λίτσα και Βελκίδη για το 24-27 και 27-27 από τον Βερύκιο, σκορ με το οποίο μπήκαν οι δύο ομάδες αποδυτήρια.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ατάλαντοι έδειξαν να είναι χαμένοι επιθετικά, αφού δεν μπορούσαν να σκοράρουν με κανέναν τρόπο, κάτι το οποίο εκμεταλλευτηκαν οι MyRema για να πάρουν ξανά θέση οδηγού. Ο Ξυγκάκης έβαλε καλάθι για το 27-29, για να ακολουθήσει ένα 8-0 από Πέτρου, Σταυρίδη και Μπακάλη για τους MyRema State Warriors για να σημειωθεί το τελικό 35-29 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Ατάλαντοι τα έπαιξαν όλα για όλα, μείωσαν στον πόντο, όμως εκεί οι MyRema αντέδρασαν και καθάρισαν το παιχνίδι. Ο Βελκίδης μείωσε σε 35-31, ο Ίσσαρης απάντησε για το 37-31, ο Βελκίδης έβαλε ξανά καλάθι και ο Κυριακού ανέβασε ξανά στο +6 την ομάδα του με το 39-33. Τρίποντο του Λουκά για το 39-36, 42-36 από μια βολή και ένα καλάθι του Μπακάλη και 42-41 από τους Ξυγκάκη και Βελκίδη. Από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος του αγώνα οι MyRema State Warriors δεν δέχτηκαν ξανά καλάθι, έτρεξαν ένα 9-0 σερί με τους Σπυρόπουλο, Κυριακού, Σταυρίδη και Βερύκιο.

Για τους MyRema State Warriors, πέρα από τον Ίσσαρη, πολύ καλή απόδοση στο ματς είχαν επίσης οι Κυριακού, Σταυρίδης και Βερύκιος. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισαν οι Βελκίδης και Ξυγκάκης.