11.8%
50.0%
28.8%
25.0%

MyRema S.W. vs Νίκαια 57-51.Οι MyRema State Warriors πήραν τη νίκη απέναντι στη Νίκαια, σε ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκειά του, με τους νικητές όμως να έχουν πάντα το προβάδισμα. Mvp του αγώνα ο εξαιρετικός Κυριάκου με 20 πόντους (9/10 δίποντα), 11 ριμπάουντ (6-5),3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 6-0 για τους MyRema, ο Κυριάκου σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Μπακάλης με σουτ και ο Παναγιωτόπουλος με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ. Ο Σιμιντζής με ντράιβ πέτυχε το 6-2 για την Νίκαια. Ο Κυριάκου και ο Παναγιωτόπουλος σκόραραν το 10-2 και ο Μαργέλλος με τρίποντο το 10-5. Ο Κυριάκου από το ζωγραφιστό το 12-5 και Ο Σιμιντζής με τρίποντο και ο Μαργέλλος με λει-απ έγινε το 12-10. Με 1/2 βολές ο Κυριάκου το 13-10 και ο Μαργέλλος με ντράιβ πέτυχε το 13-12. Ο Μαυρωνάς σκόραρε το 17-12 και ο Γαζεπίδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 17-14. Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-14 με τρίποντο ο Μεναγιάς.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μαργέλλος μείωσε για την Νίκαια 20-19. Ο Αγγελομάτης με γκολ φάουλ και με 1/2 βολές και ο Κυριάκου με σουτ έγραψαν το 26-19 για τους MyRema. Ο Γαζεπίδης με 1-1 βολή τεχνικής ποινής και ο Σιμιντζής με 1/2 βολές πέτυχαν το 26-21. Ο Κυριάκου με 1/2 βολές το 27-21 και ο Δογραματζιάν με 1/2 βολές το 27-22. Ο Μεναγιάς με λει-απ, ο Κυριάκου με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Αγγελομάτης με 1/2 βολές έγινε το 32-22. Ο Χατζηαντωνίου με λει-απ, με 1/2 βολές ο Δογραματζιάν και ο Μαργέλλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 32-27. Ο Μαυρωνάς με 1/2 βολές το 33-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 33-30 με τρίποντο ο Μαργέλλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αγγελομάτης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 35-30 για τους MyRema. Ο Χατζηαντωνίου σκόραρε το 35-32 για την Νίκαια. Από το ζωγραφιστό ο Αγγελομάτης το 37-32 και ο Οικονομάκος με σουτ το 37-34. Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 46-34,αρχικά ο Κυριάκου με σουτ, τρίποντο ο Μεναγιάς, με 3/4 βολές ο Αγγελομάτης και με 1/2 βολές ο Μεναγιάς. Το δεκάλεπτο τελείωσε 46-39 με τρίποντο ο Μαργέλλος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σιμιντζής.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κυριάκου με καλάθι από το ζωγραφιστό έκανε το 48-39 για τους MyRema. Ο Οικονομάκος με λει-απ το 48-41 για την Νίκαια. Ο Κυριάκου με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Μεναγιάς με 1-1 βολή τεχνικής ποινής πέτυχαν το 51-41. Ο Σιμιντζής με 1/2 βολές το 51-42 και ο Μαυρωνάς με σουτ το 53-42. Ο Σιμιντζής με τρίποντο και ο Δογραματζιάν με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ έγινε το 53-47. Ο Μαυρωνάς σκόραρε το 55-47 και ο Σιμιντζής με ντράιβ και ο Μαργέλλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ μείωσαν σε 55-51(0:50). Ο Κυριάκου με λει-απ (0:34)έγραψε το τελικό 57-51.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Αγγελομάτης με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παναγιωτόπουλος με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαργέλλος με 22 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.