18.2%
60.0%
25.7%
25.0%

Με φοβερό ματς έκλεισε η Regular Season για Σουβλέηκερς και Paranormal Inactivity με τους πρώτους να παίρνουν μια πολύ δύσκολη νίκη στο νήμα με 37-42 και να μπαίνουν με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στα play out για να διεκδικήσουν την παραμονή τους. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μιχαήλ Ξηρουχάκης με 18 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μοσχίδης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Σουβλέηκερς, ο Βολακάκης απάντησε και ισοφάρισε σε 2-2 για τους Paranormal Inactivity, 2-4 με βολές του Ξηρουχάκη, 6-4 με ένα καλάθι του Φούντου και ένα του Καζά, 6-8 με 4 συνεχόμενους πόντους του Ξηρουχάκη και απάντηση με 5-0 σερί οι Καζάς, Βολακάκης και Μανωλιάς για το τελικό 11-8 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κοκοτίνης έβαλε καλάθι για το 11-10, οι Παγώνας και Βαλεντής απάντησαν για το 14-10, 14-14 με ένα καλάθι του Ξηρουχάκη και ένα του Σαπλαούρα και απάντηση του Παγώνα για το τελικό 16-14 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παγώνας συνέχισε με καλάθι για το 18-14, ο Σαπλαούρας μείωσε σε 18-16, 20-16 από τον Φούντο, 20-26 με 0-10 σερί οι Ξηρουχάκης και Μοσχίδης, 22-26 με βολές του Καζά και νέο σερί οι Σουβλέηκερς με τους Μαυρομάτη και Σαπλαούρα για το τελικό 22-31 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ρήγος με 4 συνεχόμενους πόντους του μείωσε σε 26-31, ο Κοκοτίνης απάντησε για το 26-33, 29-33 από τον Παγώνα, 29-35 ο Μοσχίδης, 32-35 ξανά με τρίποντο του Παγώνα, 32-38 με απάντηση του Σταματίου, 35-38 με δύο βολές του Βολακάκη και μια του Ρήγου, 35-39 ο Ξηρουχάκης με βολή, 37-39 με μια βολή από τον Φούντο και μια από τον Ρήγο και 37-41 ο Κωστής με 20″ να απομένουν. Στη συνέχεια οι Paranormal Inactivity έκαναν λάθος στην κατοχή τους, με το Ξηρουχάκη να υποδέχεται μετά το άουτ και να πηγαίνει στις βολές για να γράψει το τελικό 37-42 του παιχνιδιού.

Για τους Σουβλέηκερς, πέρα από τον Ξηρουχάκη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σαπλαούρας με 7 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 τάπες. Για τους Paranormal Inactivity ξεχώρισε ο Φούντος με 5 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.