4.5%
90.9%
54.8%
17.5%

Σε ένα ματς με το οποίο για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα ήταν ντέρμπι, τελικά οι Reapers έφυγαν με τη νίκη παίρνοντας την ρεβάνς από την Paranormal Inactivity με σκορ 44-65. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Καπαντάκης με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Βολακάκης άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Καπαντάκης ισοφάρισε σε 2-2, 9-2 με 7-0 σερί οι Βολακάκης, Καζάς και Κουρέτας, 9-4 από τον Πουμπουρίδη, για να ακολουθήσει μια βολή του Παγώνα και ένα καλάθι του Δεδεδήμου για το τελικό 12-4 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τριανταφύλλης έγραψε δύο σερί τρίποντα για το 12-10, 14-10 με σουτ μέσης απόστασης από τον Καζά, 14-12 ο Τριανταφύλλης ξανά και 18-12 με 4-0 των Βολακάκη και Κουρέτα. Ο Κρινής με σουτ από την αριστερή γωνία μείωσε σε 18-14, 20-14 από τον Βολακάκη, 20-17 με τρίποντο του Κρινή, 23-17 με βολές από τους Κουρέτα και Σκουλάτο και απάντηση με 0-11 σερί οι Στεφανάκης, Καπαντάκης και Μανωλίτσης για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τους Reapers να είναι μπροστά στο σκορ με 23-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Βολακάκης και Καζάς έβαλαν από ένα καλάθι για το 27-28, 27-37 με 0-9 σερί οι Κουμούτσης και Κρινής, 29-37 ο Κουρέτας, 29-39 ο Τριανταφύλλης, 31-39 ο Βολακάκης, 31-41 από τον Καπαντάκη, 36-41 με 5-0 οι Καζάς και Κουρέτας και απάντηση με 0-6 οι Μανωλίτσης με ένα καλάθι και Τριανταφύλλης με την φάση της χρονιάς για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 36-47.

Στην τελευταία περίοδο ο Καπαντάκης με γκολ φάουλ έγραψε το 36-50, 37-50 από τον Σκουλάτο, 37-52 ο Μανωλίτσης, 39-52 ο Βολακάκης, 39-54 από τον Στεφανάκη, 41-54 ο Δεδεδήμος με σουτ από την γωνία, 41-65 με νέο 0-11 σερί οι Δουρακάκης, Μανωλίτσης και Στεφανάκης και τρεις ακόμη πόντοι του Βολακάκη για το τελικό 44-65 του παιχνιδιού.

Για τους Reapers, πέρα από τον Καπαντάκη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναμ επίσης οι Κρινής με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, Τριανταφύλλης με 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες και Στεφανάκης με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα. Για την Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Βολακάκης με 19 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 τάπες και Κουρέτας με 9 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ.