14.3%
33.3%
43.6%
26.3%

Με το δεξί στη νέα χρονιά μπήκαν οι Airball, που νίκησαν τα Petralona με τελικό σκορ 39-52. Οι νικητές έλεγχαν το ρυθμό εξαρχής και πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με μια μικρή διαφορά (23-29). Στο δεύτερο μέρος, η κατάσταση δεν άλλαξε, με τους Airball να φτάνουν σε διψήφιες διαφορές και συνεπώς σε μια εύκολη νίκη στο φινάλε, πανηγυρίζοντας το πρώτο τους ροζ φύλλο.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τα Petralona να μπαίνουν καλύτερα, αλλά τους Airball να αφυπνίζονται αμέσως. Οι Καταραχιάς και Κρητικός πέτυχαν το 5-0, ο Θεοχάρης με πέντε προσωπικούς πόντους ισοφάρισε (5-5), ο Πλάτης με μια βολή πέτυχε το 6-5, ο Πολυχρονόπουλος το 6-7, ο Γιακουμής έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του (8-7), οι Airball έτρεξαν ένα σερί 0-8 για το 8-15 με τους Μούτσο, Παπαδοπούλη και Μπίκο, με τον Ζούμπο να μειώνει με τρίποντο σε 11-15 στο τελείωμα της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Airball διατήρησαν τα ηνία. Ο Καραχρήστος σκόραρε για το 11-17, ο Καταραχιάς για τρεις (14-17), οι Θεοχάρης και Χαραλαμπόπουλος έκαναν το 14-23, ο Φλέγγας το 16-23, ο Παπαδοπούλης το 16-25, ακολούθησε σερί 7-0 από τα Petralona για το 23-25 με τους Καταραχιά και Πλατή με τους Καραχρήστο μα πετυχαίνουν το 23-29, πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Airball να συνεχίζουν από εκεί που το άφησαν. Αρχικά, ο Μυλωνάς με μια εύστοχη βολή μείωσε σε 24-29, οι Airball έτρεξαν σερί 0-7 για το 24-36 με τους Παπαδοπούλη και Κυρούδη, τα Petralona όμως μείωσαν σε 30-36 δια χειρός Πλατή και Καταραχιά. Στη συνέχεια, ξανά ο Παπαδοπούλης για το 30-38, ο Γιακουμής έκανε το 32-38 και ο Μούτσος πέτυχε το 32-40, με το οποίο έληξε η τρίτη περίοδος.

Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, με τα Petralona να επιχειρούν μια προσπάθεια για ανατροπή, αλλά οι Airball έδειξαν χαρακτήρα. Ο Κυρούδης με ακόμα ένα τρίποντο έκανε το 32-43, οι Ζούμπος και Καταραχιάς μείωσαν σε 36-43, οι Θεοχάρης και Τσάκαλης σημείωσαν το 36-50, ο Πλάτης με μια εύστοχη βολή μείωσε σε 37-50, με τον Παπααδοπούλη να γράφει το 37-52 και τον Καταραχιά το 39-52, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Πολυτιμότερος του ματς αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Παπαδοπούλης, ο οποίος πέτυχε 16 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Πολυχρονόπουλος και Θεοχάρης. Από τα Petralona, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Κρητικού και Καταραχιά.