21.4%
81.8%
34.9%
7.1%

Οι Phoenix Bums κέρδισαν με 52-42 και έκαναν σχετικά εύκολα το 2-0 στη σειρά με την Partyzan, αφού είχαν τον πλήρη έλεγχο από την δεύτερη περίοδο και μετά. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Λάσπας με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν και προσπαθούσαν να δώσουν η κάθε μία τον ρυθμό που ήθελε, με τους Phoenix Bums να είναι εκείνοι που τελικά τα κατάφεραν. Το 2-0 το έκανε ο Φωτόπουλος, για να απαντήσει ο Γεωργακόπουλος για το 2-2. Καλάθι από τον Λάσπα για το 4-2, απάντηση ξανά από τον από τον Γεωργακόπουλο για το 4-4 και 6-4 από τον Μοσκόφογλου. Γεωργακόπουλος και Σιδηρόπουλος έκαναν ένα 0-4 για το 6-8, ο Μοσκόφογλου ισοφάρισε σε 8-8 και γκολ φάουλ με τον δράστη ξανά τον Γεωργακόπουλο για το 8-11. Λάσπας, Καραγιάννης και Κουζοβουνάς έκαναν ένα 8-0 σε εκείνο το σημείο για το τελικό 16-11 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο η Partyzan ήταν πολύ μπλοκαρισμένη στην επίθεση και βρέθηκε να χάνει με διψήφια διαφορά. Λάσπας και Κοβάτσος έτρεξαν ένα 7-0 για το 23-11, ο Γεωργακόπουλος μείωσε σε 23-13, ο Παπαμιχαήλ έκανε το 25-13 και ο Αλεξόπουλος σημείωσε το τελικό 25-15 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η Partyzan μπήκε με άλλο αέρα, πήγε το ματς στον πόντο, όμως σε εκείνο το σημείο ακολούθησε ξέσπασμα από τον Κοβάτσο και την παρέα του για να ανοίξει και πάλι η διαφορά υπέρ τους. Ο Λάσπας έκανε το 27-15, ο Αλεξόπουλος έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια για το 27-19 και 29-19 από τον Καραγιάννη. Μπακόλας, Παπαντωνίου και Γεωργακόπουλος μείωσαν σε 29-26, 31-26 από τον Κουζοβουνά και 31-30 από Βούλγαρη και Μπακόλα. Σε εκείνο το σημείο ακολούθησε ένα 7-0 από Κοβάτσο, Βασιλείου και Λάσπα για το 38-30, σκορ το οποίο ήταν και τελικό για το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Phoenix Bums είχαν τον έλεγχο του ρυθμού και πήραν σχετικά εύκολα το ροζ φύλλο για το 2-0 στη σειρά. Ο Γεωργακόπουλος μείωσε σε 38-32, Μοσκόφογλου και Κουζοβουνάς έβαλαν ένα διποντο και ένα τρίποντο αντίστοιχα για το 43-32 και 43-33 από τον Παπαντωνίου. Μοσκόφογλου και Κοβάτσος ανέβασαν σε 46-33, ο Σκουτέλας μείωσε με μια βολή σε 46-34 και 48-34 από τον Λάσπα. Γεωργιάδης και Γεωργακόπουλος μείωσαν σε 48-38, ο Λάσπας έβαλε άλλη μια βολή για το 49-38 και 49-40 από τον Γεωργακόπουλο. Τρεις πόντοι του Καραγιάννη έγραψαν το 52-40 και ο Γεωργακόπουλος σημείωσε το τελικό 52-42 του αγώνα.

Για τους Phoenix Bums, πέρα από τον Λάσπα, καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Καραγιάννης και Κοβάτσος. Για την Partyzan ξεχώρισαν ο Γεωργακόπουλος.