12.0%
36.4%
35.7%
10.5%

Το μουδιασμένο ξεκίνημα των Pick ΄n΄ Troll δεν ήταν αρκετό ώστε να τους στερήσει την νίκη κόντρα στους Σουβλέηκερς όπως δείχνει και το τελικό σκορ 40-49! Με MVP του αγώνα τον Σεραφείμ  Τσόλα με 14 πόντους, 15 ριμπάουντ εκ των οποίων τα 5 επιθετικά και 6 κλεψίματα να ολοκληρώνει ,ένα πληθωρικό παιχνίδι θα έλεγε κανείς πως ήταν εύκολη υπόθεση…Κάθε άλλο όπως αποδείχθηκε εν τέλει.

Στο 1ο δεκάλεπτο οι Σουβλέηκερς ξεκίνησαν δυνατα και βρίσκονταν μπροστα στο σκορ έστω και με μικρές διαφορές  μέχρι το τέλος του.Ο Μοσχίδης άνοιξε το σκορ για να απαντήσει γρήγορα ο Παπαδόπουλος απ΄τους Pick n Troll.Tην σκυτάλη πήρε ο Κωστής αλλά με 2 διαδοχικά καλαθια έβαλε μπροστά την ομάδα του ο Γκοβάτσος.Ισοφάριση απο τον Σταμπολτζή και προσωρινή προσπέραση με 1/2 βολές από τον Κωστή.Τότε αρχισε να ζεσταίνεται ο καυτός ύστερα Τσόλας με το 1ο του δίποντο!Με 2 διαδοχικά δίποντα του Σταμπολτζή έκλεισε η 1η περίοδος .

Το σκηνίκο συνεχίστηκε και στην 2η περίοδο με τον  Σταμπολτζή να βαζει 1/2 βολες.Ο Κωστής συνεχίζει με ευστοχο δίποντο.Σε έκεινο το σημείο οι Pick n Troll άρχισαν μια σταδιακή αντεπίθεση.Πρώτα ο Τσόλας και ύστερα ο Τσοπανάκης με εύστοχο δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα μείωσαν την διαφορά στους 2.Η αντίδραση ήρθε άμεσα με το καλάθι του Μοσχίδη!Δύο  συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα από τον Γκοβάτσο και Τσοπανάκη ηταν ικανά να φέρουν την προσπέραση πριν ισοφαρίσει πάλι με δίποντο ο Μοσχίδης.Αυτή ήταν και η τελευταία φορα που το ματς ήταν ισόπαλο!Με 3 εύστοχα δίποντα μέχρι το τέλος της 2ης περιόδου οι Pick n Troll πήραν βραχέα κεφαλή στο ματς.Σκορ ημιχρόνου 19-25 υπέρ των Pick n Troll.

To 3ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Τσοπανάκη να σκοράρει για 2.5 διαδοχικοί πόντοι απο τους Σουβλέηκερς δεν ηταν αρκετοί για την ισοφάριση.Κυριώς με βολές τον Τσοπανάκη και Κυβρικοσαίο κράτησαν ένα προβάδισμα της τάξεως των 6 πόντων.Οι παίχτες των ομάδων συνέχισαν να σκοράρουν διαδοχικά.Δίποντα απο τομ Σταματίου,Τσοπανάκη και Σταμπολτζή.Το τέλος της 3ης περιόδου βρήκε τον Κωστή να μειώνει με βολή σε 29-37.

Αρχή 4ης περιόδου με πολύ δυκολο lay up o Μανίκας ανοίγει και άλλο την διαφορά.Σε εκείνο το σημείο ένα επιθετικό κρεσέντο του MVP του αγώνα Τσόλα ήταν κομβικής σημασίας για τους Pick n Troll! 6 σερι πόντοι για να κάνει το σκορ 29-45.Ο Έξαρχος μείωσε με δίποντο για να απαντήσει ο Κυβρικοσαίος επίσης με δίποντο.Οι 7 σερι πόντοι  που σημείωσαν οι Σουβλέηκερς δεν ηταν ικανοί να αλλάξουν την ροή του αγώνα.Το ματς έκλεισε με 1 εύστοχο δίποντο για κάθε ομάδα από Γκοτσαβό και Σταματίου.Τελικό σκορ 40-49 για τους Pick n Troll.

Παιχνίδι που στιγματίστηκε από τους 2 τραυματισμούς των παικτών της ομάδας Pick n Troll! Εκτός από τον Τσόλα ξεχώρισαν για την παρουσία τους ο Τσοπανάκης και ο Γκοβάτσος.Για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισαν οι Σταμπολτζής, Σταματίου και Κωστής.