28.6%
63.6%
20.5%
19.2%

Τη δεύτερη νίκη τους για φέτος πανηγύρισαν οι Pick ‘n’ Troll αφού επικράτησαν με σχετική ευκολία επί των Los Amigos που γνώρισαν τη 2η συνεχόμενη ήττα τους. Οι Pick ‘n’ Troll  μπήκαν πολύ νωθρά στον αγώνα γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι Αμίγκος και προηγήθηκαν με 6-12 στο 1ο δεκάλεπτο. Οι Pick ‘n’ Troll μπήκαν φουριώζοι στο 2ο δεκάλεπτο, έσφιξαν την άμυνα, βρήκαν λύσεις στην επίθεση μέσα από το transition, πέρασαν μπροστά και δε κοίταξαν ποτέ πίσω αφού η διαφορά όλο και μεγάλωνε γι’αυτούς με τους Los Amigos να μην έχουν περιθώρια αντίδρασης. Τελικό σκορ : 55-40.

Oι Los Amigos είχαν μια τρομερή εκκίνηση στον αγώνα και με 5 πόντους του Τεντόμα και 2 του Σταφέτα βρέθηκαν μπροστά με 0-7. Απάντηση με τρίποντο του Παυλή για τους Pick ‘n’ Troll για το 3-7 με τον Τεντόμα να ανταποδίδει με το ίδιο νόμισμα για το 3-10.  Ο Αγγελόπουλος έγραψε το 5-10 με δίποντο, ο Τεντόμας με τον ίδιο τρόπο έγραψε το 5-12 και με μία βολή του Παυλή το 1ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 6-12.

Στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου, 6 προσωπικοί πόντοι του Χουλιαρά θα ισοφαρίσουν τον αγώνα σε 12-12 και δύο βολές του Αναστασίου θα βάλουν μπροστά ξανά τους Αμίγκος με 12-14. Ένσ 5-0 σερί από τρίποντο του Χιουτακάκου και το δίποντο του Ραφιά θα βάλουν μπροστά για πρώτη φορά τους ‘PNT’ με 17-14. Το καλάθι του Βογιατζάκη τότε θα γράψει το 17-16 και άλλο ένα σερί 5-0, με τους Παυλή και Χιουτακάκο πρωταγωνιστές, έγραψε το 22-16 του ημιχρόνου.

Στην αρχή της επανάληψης ο Αναστασίου μείωσε στους 4 για το 22-18, ακολούθησε βολή του Χουλιαρά για το 23-18 και  δύο βολές του Τεντόμα μείωσαν στους 3 για το 23-20. Τρίποντο του Χιουτακάκου και δίποντο του Ραφιά θα κάνουν 8 τους πόντους της διαφοράς (28-20) όμως οι Los Amigos αντέδρασαν και με 0-5 σερί (Τεντόμας, Βογιατζάκης, Τσιντσιλώνης οι σκόρερ) μείωσαν ξανά στους 3 (28-25). Οι Pick ‘n’ Troll όμως είχαν ζεσταθεί και με σερί 6-0 από δίποντο του Ραφιά, τρίποντο του Χουλιαρά και μία βολή από τον Τσοπανάκη Νίκο έφτασαν τη διαφορά στα όρια των 10 (34-25) στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου.

Έναρξη της 4ης περιόδου με σερί 5-0 για του Pick ‘n’ Troll με τους Χουλιαρά και Παυλή να κάνουν το 38-25 για να απαντήσουν με τον ίδιο τρόπο οι Αμίγκος με τους Αναστασίου και Βογιατζάκη για το 38-30. Ακολουθεί άλλο ένα 5-0 για του ‘PNT’ με τρίποντο του Χιουτακάκου και δίποντο του Ραφιά για το 43-30, ο Αναστασίου απάντησε για το 43-33 με τρίπονο και ένα γκολ-φάουλ του Τσοπανάκη Νίκου έγραψε το 46-33. Ο Τεντόμας που είχε ώρα να μιλήσει έγραψε με δίποντο το 46-35 και τότε 5 συνεχόμενοι πόντοι του Χουλιαρά θα κρατήσουν το σταθερό διψήφιο προβάδισμα για τους Pick ‘n’ Troll (51-35). Πλέον ο αγώνας είχε κριθεί με τον Τεντόμα να σκοράρει άλλους 2 πόντους (51-37), Χουλιαράς απάντηση για το 53-37, τρίποντο του Αναστασίου και 53-40 ενώ το τελευταίο καλάθι πέτυχε ο Βακάλογλου για το τελικό 55-40.

MVP της αναμέτρησης ο Πέτρος Χιουτακάκος με 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 μπλοκ ενώ από τους Los Amigos ξεχώρισε ο Νίκος Τεντόμας με 18 πόντους, 13 ριμπάουντ και 2 ασίστ.