3.6%
64.7%
16.7%
21.1%

Σε ένα φοβερό σε εξέλιξη ματς, με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα οι Miami Heal κέρδισαν με 36-37 τους Pick ‘n’ Troll χάρη στο game winner τρίποντο του Βρεττού 4″ πριν τη λήξη. MVP του αγώνα ήταν ο Αναστάσιος Αρναούτης με 1 πόντο, 12 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι δύο ομάδες έδειξαν ότι θα έχουμε ένα κλειστό παιχνίδι, καθώς επιθετικά καμία από τις δύο δεν βρέθηκε σε καλή μέρα. Βρεττός και Ρίζος ξεκίνησαν με 0-7, 7-7 οι Καρυδομάτης και Τσόλας, 7-9 ο Βρεττός και 9-9 ο Καρυδομάτης για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Pick ‘n’ Troll έβαλε μόλις 1 πόντο, όμως αυτό δεν την άφησε πολύ πίσω, καθώς ούτε και οι Miami Heal ήταν σε καλό φεγγάρι. Ο Ζούμπος έγραψε το 9-12, 10-12 ο Φιλιππίδης και 10-17 με ένα προσωπικό 0-5 του Ρίζου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο οι Pick ‘n’ Troll έδειξαν συγκέντρωση, πήγαν καλά επιθετικά και κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους -7 του ημιχρόνου. Κυριακόπουλος και Φιλιππίδης μείωσαν σε 14-17, 14-19 ο Βρεττός, 20-19 οι Κυριακόπουλος, Φιλιππίδης και Τσόλας, 20-20 ο Βρεττός, 22-20 ο Παπαδόπουλος, 22-22 ο Βρεττός και 24-22 από τον Τσολα για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες έμελλε να μας χαρίσουν ένα εκπληκτικό φινάλε. Ο Χατζηκυριάκος έβαλε καλάθι για το 26-22, 26-29 με ένα 0-7 σερί οι Κοντογιάννης, Αρναούτης και Βρεττός, 30-29 οι Καρυδομάτης και Φιλιππίδης, 30-32 οι Ρίζος και Βρεττός, 31-32 ο Κυριακόπουλος, 31-34 ο Βρεττός, 36-34 οι Καρυδομάτης, Φιλιππίδης και Τσόλας και 36-37 μς τρίποντο ο Βρεττός 4″ πριν τη λήξη, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό του αγώνα, καθώς στον χρόνο που έμενε οι Troll πρόλαβαν ένα lay up, το, το οποίο όμως δεν ήταν ευστοχο.

Για τους Miami Heal, πέρα από τον Αρναούτη, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Ρίζος και Βρεττός. Για τους Pick ‘n’ Troll ξεχώρισαν οι Καρυδομάτης και Φιλιππίδης.