14.3%
50.0%
37.9%
18.8%

Pigs vs Angels 59-54.Τεράστια νίκη πανηγύρισαν οι Pigs , που τους δίνει το δικαίωμα να διεκδικήσουν  την είσοδο τους στα playoffs.Αντίθετα οι Angels με 2 σερί ήττες μπλέκουν σε μπελάδες για την 2 θέση του ομίλου.MVP του αγώνα ο Δριβάκος με Double-Double 11 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με λει-απ ο Δριβάκος και με 1/2 βολές ο Μιχαλούδης το 3-0 για τους Pigs.Οι Angels με σερί 0-14 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 3-14 με 6 πόντους ο Κεφάλας ,5 ο Ποντικός και ο Κακομανώλης με τρίποντο. Με τρίποντο ο Γεωργίου έκανε το 6-14.Ο Ποντικός με 1/2 βολές για το 6-15.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 12-15 ο Δριβάκος με 2/2 βολές, με σουτ ο Γεωργίου και με σουτ από την γωνία ο Δημητριάδης Βασίλης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μεσκούσης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 12-17 για τους Angels.Απάντησε ο Δημητριάδης Βασίλης με ντράιβ το 14-17 για τους Pigs.Με τρίποντα ο Μαλλιγιάννης και ο Μεσκούσης για το 14-23.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δημητριάδης Βασίλης και με τρίποντο ο Γεωργίου για το 19-23.Ο Κακομανώλης με τρίποντο το 19-26 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ μείωσε ο Μιχαλούδης σε21-26.Ο Μαλλιγιάννης με νέο τρίποντο το 21-29.Ο Δριβάκος με λει-απ και ο Δημητριάδης Βασίλης με 1/2 βολές για το 24-29.Ο Κεφάλας με σουτ πέτυχε το 24-31 .Ο Δημητριάδης Βασίλης με κλέψιμο και λει-απ και ο Γεωργίου με σουτ το 28-31.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 28-32 με 1/2 βολές ο Κεφάλας.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κορομηλάς με σουτ έκανε το 28-34 για τους Angels. Ο Δριβάκος μείωσε σε 30-34 για τους Pigs.Ο Κεφάλας με σουτ πέτυχε το 30-36.Γεωργίου και Δημητριάδης Βασίλης με ντράιβ έγραψαν το 34-36.Ο Ποντικός και ο Δριβάκος 1/2 βολές για το 35-37.Ο Ποντικός με 3/4 βολές για το 35-40.Με τρίποντο ο Γεωργίου ,1/2 βολές ο Αρνής και με σουτ ο Σπάχος το 41-40.Ο Πλαγιαννάκος ισοφάρισε με 1/2 βολές 41-41 με το δεκάλεπτο να τελειώνει 43-41 με σουτ ο Δημητριάδης Δημήτρης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κλάδης πέτυχε το 45-41 για τους Pigs. Ο Στέργιου με λει-απ το 45-43 για τους Angels. Με τρίποντο ο Σκουφής το σκορ έγινε 48-43.Ο Ποντικός με 1/2 βολές το 48-44 και ο Αρνής με σουτ πέτυχε το 50-44.Με 3/3 βολές ο Κακομανώλης έκανε το 50-47.Ο Δριβάκος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 52-47 και ο Ποντικός με 1/2 βολές για το 52-48.Με ντράιβ ο Δημητριάδης Βασίλης για το 54-48.Ξανά ο Ποντικός με 1/2 βολές για το 54-49.Για να το μιμηθεί και ο Δημητριάδης Βασίλης με 1/2 βολές για το 55-49.Ο Ποντικός με τριποντο (1:27) και σουτ (0:41,3)μείωσε σε 55-54.Με 2/2 βολές ο Δριβάκος το 57-54 (0:27).Ο Μαλλιγιάννης άστοχος στο τρίποντο (0:17)και φάουλ στον Δριβάκο,0/2 βολές(0:13,8),επιθετικό ριμπάουντ για τους Pigs με τον Μιχαλούδη .Στις βολές ο Δημητριάδης Βασίλης 0/2 (0:07,8)που με νέο επιθετικό ριμπάουντ, ο Γεωργίου και 2/2 βολές (0:06,2)σφράγισε την νίκη έκπληξη για την ομάδα του με το 59-54 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δημητριάδης Βασίλης με Double-Double 14 πόντους,12 ριμπάουντ,2 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Γεωργίου με 17 πόντους και 2 ριμπάουντ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ποντικός με 18 πόντους,20 ριμπάουντ(18-2),2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κεφάλας με 11 πόντους και 4 ριμπάουντ.