10.7%
30.0%
39.1%
7.7%

Οι ομάδες είχαν βρεθεί αντιμέτωπες φέτος, ωστόσο οι Ballywood παρατάχθηκαν με αλλαγές στον αγωνιστικό χώρο. Και ενώ στην αρχή του ματς -και συγκεκριμένα μέχρι το 2ο δεκάλεπτο- η ομάδα του Ντάσιου έχει διαφορά περίπου διψήφια, η συνέχεια ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη με τα «Γουρούνια» να κάνουν τρομερό comeback και εν γένει να κερδίζουν το ματς και μάλιστα με διαφορά.

Ο Παπαδόπουλος με γνώριμο τρόπο άνοιξε το σκορ(τρίποντο), ωστόσο η συνεργασία Σκουφή-Δημητριάδη Β. έκανε το 3-2. Ο Χαραλαμπόπουλος έδειξε από νωρίς ότι θα παίξει σημαντικό ρόλο στην ομάδα τρέχοντας ένα σερί 7-0 με δικούς του πόντους. Μεταξύ των καλαθιών του η συνεργασία με τον Τριγάζη ήταν το highlight. Αιφνιδιασμός από τον Δημητριάδη Β. για το 10-4, και λίγο αργότερα ο Δημητριάδης Δ. πάσαρε ωραία στον Δριβάκο για ένα όμορφο καλάθι μετά από ποστ-ρολ. (12-9) (14-10)

Κόκλας και Χαραλαμπόπουλος έκαναν το 18-10, όμως το δυνατό ντράιβ του Δημητριάδη Β. μάζεψε τη διαφορά, ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος πάσαρε ωραία στον Γεωργίου για έναν αιφνιδιασμό και το 20-14. Ο Μανίνας πήρε ριμπαόυντ και σκόραρε ένα καλάθι και φάουλ για το 24-18 . Το δεκάλεπτο έκλεισε με τον Δριβάκο να σκοράρει με μπάσιμο για το 28-20.

Τουλάχιστον ονειρικό για τους Pigs το 3ο δεκάλεπτο με επιμέρους 6-24! Αιχμή του δόρατος ο Δημητριάδης που έτρεχε ακατάπαυστα. Καλάθι από το ποστ δια χειρός Δριβάκου και καλάθι και φάουλ από τον Δημητριάδη για την ισοπαλία(28-28). Ο Σδούγκας όμως χάρισε 4 πόντους, πρώτα με σουτ/πεταχτάρι από μέση απόσταση και ύστερα πασάροντας ωραία στον Τριγάζη. 14-0 σερί για τα «γουρούνια» με τον Δημητριάδη να σκοράρει σε αιφνιδιασμούς και τον Γεωργίου να βάζει τρίποντο.(32-42) Δύο βολές του Χαραλαμπόπουλου μάζεψαν προσωρινά το σκορ όμως ο Δριβάκος έκανε το 34-44 της περιόδου.

Χαραλαμπόπουλος με Σδούγκα έκαναν το 40-46 φτάνοντας μία ανάσα από τους Pigs. Ωστόσο οι μετέπειτα νικητές έτρεξαν ένα ακόμα σερί 11-0 αυτή τη φορά, με τον Δημητριάδη Β. να σκοράρει 3 αιφνιδιασμούς, για το 40-57. Coast to coast από τον Παπαδόπουλο και καλάθι μέσης απόστασης από τον Τριγάζη για το 44-57. Το τελικό σκορ -44-58- έγινε με βολή του Δριβάκου.

Για τους Pigs 26 πόντους έβαλε ο Δημητριάδης Β., ενώ double double είχε ο Δριβάκος(10-10). Ο Χαραλαμπόπουλος από την άλλη έκανε ότι μπορούσε με 18 πόντους.