14.8%
33.3%
33.3%
21.1%

Οι Miami Heal κέρδισαν με 53-59 τους Pigs για να πάρουν το 3ο συνεχόμενο ροζ φύλλο τους και να κρατήσουν χωρίς νίκη τους αντιπάλους τους. Οι Miami Heal ξέφυγαν στις αρχές της 4ης περιόδου, οι Pigs επέστρεψαν αλλά δεν μπόρεσαν να γυρίσουν το ματς με τη νίκη να πηγαίνει στους Miami Heal που είχαν 5 παίκτες με πάνω από 8 πόντους στο ματς με τον Αρναούτη να έχει double double.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντο του Ζούμπου για να απαντήσει ο Τσιτούρας. Ο Ρίζος έφερε την ομάδα του στο 2-5, με τον Σπάχο να γράφει τρίποντο, αλλά τον Βρεττό να σκοράρει για το 5-7. Ο Δημητριάδης Β. έβαλε μπροστά με τρίποντο τους Pigs, με τον Αρναούτη να σκοράρει για το 8-11, πριν κλείσει ο Βρεττός το δεκάλεπτο στο 9-13.

Στη 2η περίοδο ο Γεωργίου σκόραρε για το 12-13, με τον Καμούζη να φέρνει το ματς στο 12-18 και τον Βρεττό να σκοράρει για το 12-20 στο +8 της ομάδας του. Αμέσως απάντησαν οι Pigs, ο Σπάχος με τον Δριβάκο και τον Δημητριάδη Β. μείωσαν σε 18-20, με τον Καμούζη και τον Τσιτούρα να ανταλλάσσουν καλάθια για το 20-22. Ο Αρναούτης με τον Ζούμπο σκόραραν για το 20-26, με τους Pigs να μειώνουν με Γεωργίου και Δημητριάδη Β. σε 24-26, αλλά το ημίχρονο έκλεισε από τρίποντο του Ζούμπου για το 24-29.

Στην επανάληψη ο Ρίζος με τον Ζούμπο έφεραν την ομάδα τους στο +10 για πρώτη φορά, 24-34, με τον Δημητριάδη Δ. να απαντά με τρίποντο. Ο Ρίζος με ένα καλάθι και μια βολή από τεχνική ποινή έφερε ξανά στο ματς στους 10, αλλά ο Τσιτούρας απάντησε για το 31-37. Ο Λουκρέζης με δύο συνεχόμενα τρίποντα και ο Βρεττός με ένα καλάθι έγραψαν το 31-45 για τους Miami Heal για το πρώτο +14 στο ματς. Απάντησαν ο Τσιτούρας με τον Δημητριάδη Β., αλλά και πάλι οι Miami Heal πήγαν στο +14 με τον Αρναούτη και τον Καμούζη, 35-49. Ο Δημητριάδης Β. μείωσε στους 12, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 37-50.

Στην 4η περίοδο ο Βρεττός σκόραρε για το 37-52 στη μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα. Οι Pigs δεν τα παράτησαν και απάντησαν με 10-0 σερί χτυπώντας από τη ρακέτα, ο Τσιτούρας είχε ένα καλάθι και ο Δριβάκος 8 πόντους για το 47-52. Ο Αρναούτης ξεκόλλησε την ομάδα του, με τις βολές του Βρεττού και του Ρίζου να γράφουν το 47-56. Ο Τσιτούρας σκόραρε 4 πόντους για το 50-56 στο 2:10 για το φινάλε, με τον Καμούζη να απαντά με βολή. Ένα χαμένο τρίποντο για τους Pigs, ένα επιθετικό ριμπάουντ για τους Miami Heal και καλάθι μετά στην ίδια επίθεση έφεραν το ματς στο 50-59 με 1:12 ουσιαστικά κρίνοντάς το. Ο Γεωργίου απάντησε με τρίποντο στα 58 δευτερόλεπτα, αλλά οι Pigs δεν μπόρεσαν να πάρουν άλλο σκορ και οι Miami Heal έφυγαν με τη νίκη.

Για τους νικητές ο Αρναούτης είχε 11 πόντους, 18 ριμπάουντ, ο Βρεττός 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Καμούζης 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Ζούμπος 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Ρίζος 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Pigs ο Τσιτούρας είχε 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 τάπες, ο Δριβάκος 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Δημητριάδης Β. 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Σπάχος 5 πόντους, 5 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Γεωργίου 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.