11.1%
57.7%
25.5%
13.6%

Pigs vs Vintage Hoopers 45-48.Μετά από ένα πολύ δυνατό ντέρμπι οι Vintage Hoopers πήραν μια δύσκολη νίκη απέναντι στους Pigs. Και οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με συνεχείς εναλλαγές στο προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και στο τελευταίο λεπτό οι Vintage κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και να φτάσουν στη νίκη. Mvp του αγώνα ο Γεράνιος με 2 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Δημητριάδης Δημήτρης και με λει-απ ο Βασίλης Δημητριάδης 5-0 για τους Pigs. Ο Μέης με 1/2 βολές το 5-1 για τους Vintage Hoopers. Ο Δριβάκος με σουτ από την γωνιά το 7-1 και το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-9 για τους Vintage 7-10,αρχικά ο Γρηγορόπουλος με τρίποντο, με σουτ και με 1/2 βολές ο Αργυρόπουλος, ο Κυριακίδης Ανέστης μείωσε σουτ και με 1/2 βολές ο Γρηγορόπουλος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δριβάκος με coast to coast σκόραρε το 9-10 για τους Pigs.Ο Κυριακίδης Νίκος ντραιβ πέτυχε το 9-12 για τους Vintage Hoopers. Ο Μιχαλούδης με σουτ από την γωνιά το 11-12 και ο Μέης με 1/2 βολές και ο Κουμπής με τρίποντο το σκορ έγινε 11-16.Μείωσαν ο Δριβάκος με Hook και ο Κλάδης με σουτ σε 15-16 και ο Μανδρανής με σουτ πέτυχε το 15-18.Ο Μαργαρίτης με σουτ από την γωνιά και με τρίποντο έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με 20-18.Ο Γρηγορόπουλος με 1/2 βολές και ο Αργυρόπουλος με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 20-21.Ο Δημητριάδης Βασίλης με 2/2 βολές το 22-21 και ο Μανδρανής με σουτ από την γωνιά το 22-23.Με Hook Ο Μαργαρίτης έγινε το 24-23 και ο Κυριακίδης Ανέστης με 3/4 βολές το 24-26.Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 26-26 με 2/2 βολές ο Μιχαλούδης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μέης με 2/2 βολές το 26-28 για τους Vintage Hoopers. Ο Γεωργίου ισοφάρισε με σουτ 28-28 για τους Pigs. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο ο Μέης σκόραρε το 28-30 και ο Κλάδης με σουτ ισοφάρισε 30-30.Ο Μέης με τρίποντο έγραψε το 30-33 και ο Σκουφής με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 32-33.Ο Κυριακίδης Ανέστης με 1/2 βολές το 32-34 και ο Δημητριάδης Βασίλης με τρίποντο το 35-34.Ο Αργυρόπουλος έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του με 35-36 για να απαντήσουν οι Pigs και να περάσουν μπροστά στο σκορ με 39-36 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μαργαρίτης και με σουτ ο Δημητριάδης Βασίλης . Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-38 μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μέης ισοφάρισε 39-39 για τους Vintage Hoopers. Ο Δημητριάδης Βασίλης με coast to coast και 1/2 βολές το 42-39 για τους Pigs .Καταπληκτικό καλάθι με τον Κυριακίδη να σκοράρει το 42-41Ο Δημητριάδης Βασίλης με 2/4 βολές έκανε το 44-41.Ο Κυριακίδης με σουτ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γεράνιος (0:43),(για τους Pigs ο Δημητριάδης Βασίλης είχε 0/2 βολές 0:35)και ο Κυριακίδης Ανέστης με 2/2 βολές (0:07) Το προβάδισμα για τους Vintage 44-47.Ο Δριβάκος είχε 1/2 βολές (0:03)45-47.Το τελικό 45-48 πέτυχε ο Κυριακίδης Ανέστης με 1/2 βολές (0:02).

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Μέης με 12 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μιχαλούδης με 4 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Δημητριάδης Βασίλης με 14 πόντους,9 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.