12.5%
54.5%
23.9%
20.0%

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, με σκληρή άμυνα και μπασκετικό “ξύλο” οι Pimps κατάφεραν να νικήσουν τους αξιόμαχους Carnavaliers που ήλεγχαν το μάτς μέχρι και το 4ο δεκάλεπτο. Εκεί οι σκληροτράχηλη γραμμή των ψηλών των Pimps δυσκόλεψε σε μεγάλο βαθμό τους αντιπάλους της να σκοράρουν εντός πεδιάς με αποτέλεσμα με εύστοχες βολές και μπροστάρη τον Μεντή στην επίθεση να περάσουν μπροστά για το τελικό 47-43. MVP όπως προαναφέρθηκε, ο Μεντής με φοβερά ποσοστά στα δίποντα (10/15) , ο οποίος σταμάτησε στους 23 πόντους με 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ!

Το ξεκίνημα άνηκε στους Pimps με 5 συνεχόμενους πόντους του Μεντή για το 5-0, δίποντο του Αλεξίου για το 5-2, βολή απο τον Ζουρνατσίδη για το 6-2, τρίποντο του Ερτέκογλου 6-5,8-5 απο τον Μεντή, με τους Καρναβαλίερς να κάνουν ένα 0-5 σερί με καλάθια απο τους Σακελλαρίδη και Τσουκαρέλλα για να περάσουν μπροστά με 8-10, 10-10 απο τον Μεντή  με τους Carnavaliers να κάνουν ακόμα ένα σερί 0-6 αυτή τη φορά, με τους Αλεξίου,Καραΐσκο και Παυλίδη να κάνουν το 10-16 για τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Βαμβακάρης με δύο βολές έκαν το 12-16, 12-18 απο τον Ψιλόπουλο, 14-18 με δίποντο του Ζάκα , βολή του Τσουκαρέλλα με τον Ψιλόπουλο και τον Πασχαλίδη να ακολουθούν με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα για να πάνε το σκορ στο 14-24 , στη μεγαλύτερη διαφορά που σημειώθηκε στο παιχνίδι. Οι Pimps σε εκείνο το σημείο έκαναν την αντεπίθεση τους με ένα δικό τους 7-0 σερί βρίσκοντας σκόρ απο βολές του Βασιλειάδη , καλάθι φάουλ του Ζουρνατσίδη καιδίποντο του Κουφόπουλου για να επιστρέψουν στο παιχνίδι , μειώνοντας τη διαφορά στο 21-24. Βολή του Παυλίδη και δίποντο του Τσουκαρέλλα για το 21-27 με τον Μεντή να σφραγίζει το ημίχρονο με δικό του καλάθι για το 23-27.

Μετά την ανάπαυλα οι Carnavaliers μπήκαν πολύ δυνατά και με δύο τρίποντα απο τους Πασχαλίδη και Ψιλόπουλο έκαναν το 23-33. Απάντηση απο τον Ζουρνατσίδη με δίποντο και καλάθι φάουλ του Κουφόπουλου για το 28-33, νέο τρίποντο του Πασχαλίδη για το 28-36, με του Pimps να κάνουν ένα 6-0 σερί με τους Βασιλειάδη και Μεντή για το 34-36, 34-38 απο τον Καραΐσκο και buzzer beater τρίτου δεκαλέπτου απο τον Μεντή για το 36-38 αναζωπυρώνοντας το ντέρμπι .

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Carnavaliers έβαλαν μόνο 5 πόντους χάρη στην πολύ καλή άμυνα των Pimps ειδικά μέσα στη ρακέτα. Ζουρνατσίδης ισοφάρισε το μάτς για το 38-38, δίποντο απο τον Ψιλόπουλο για το 38-40, τρίποντη απάντηση του Ζουρνατσίδη που έβαλε μπροστά την ομάδα του για πρώτη φορά μετά απο 30 λεπτά με σκορ , με τον Κουφόπουλο να ευστοχέι σε δίποντο μετέπειτα για το 43-40. Εύστοχη βολή Καραΐσκου για το 43-41 με τον Μεντή να αναλαμβάνει δράση στις τελευταίες κρίσιμες επιθέσεις πετυχαίνοντας ένα όμορφο λέι απ για το 45-41. Απάντηση του Ερτέκογλου μετά απο επιθετικό ριμπάουντ για το 45-43 με τον Μεντή να παίρνει πάνω του την τελευταία επίθεση της ομάδας του και να σφραγίζει το παιχνίδι θέτοντας το σκορ σε διαφορά δύο κατοχών για το τελικό 47-43 της αναμέτρησης.

Εκτός απο τον MVP Μεντή, σε πολύ καλή μέρα βρέθηκε ο Ζουρνατσίδης ο οποίος κράτησε όρθια την ομάδα του και σε άμυνα και σε επίθεση στις κρίσιμες στιγμές πετυχαίνοντας 11 πόντους και 13 συνολικά ριμπάουντ. Για τους Carnavaliers ξεχώρισε ο Πασχαλίδης με 9 πόντους 5 ριμπάουντ 1 κλέψιμο 1 ασίστ και 1 τάπα.