7.1%
53.8%
50.0%
27.3%

Ο Άρειος Πάγκος πήρε εύκολα το μεγάλο ντέρμπι με την Printfair με 60-49 για να πάρει και τη διαφορά του πρώτου αγώνα. Σε ένα ματς που ήταν ισορροπημένο ως το 24ο λεπτό ο Άρειος Πάγκος άρχισε να κλέβει αλλεπάλληλες μπάλες και με 19 κλεψίματα στο παιχνίδι άλλαξε το ρυθμό, έτρεξε και πήρε ένα τεράστιο ροζ φύλλο, έχοντας και τους 6 παίκτες του να ξεχωρίζουν και να μην υστερούν.

Το ματς ξεκίνησε με τον Παπαδέα και τον Ανάγνο να σκοράρουν, για να απαντήσουν Αργύρης, Αντωνιάδης και Μαριόλης για το 10-7. Ο Καταραχιάς Α. μείωσε με τρίποντο, ο Καλαθάς απάντησε και ο Μαριόλης έκλεισε το δεκάλεπτο με τρίποντο και φάουλ για το 16-7.

Στη 2η περίοδο ο Καταραχιάς Α. μείωσε, με τον Αντωνιάδη να απαντά για το 20-11 και τον Μαριόλη με τον Καλαθά να γράφουν το 24-13 μετά το καλάθι του Καταραχιά Α.. Ο Ανάγνος με τον Καταραχιά Α. μείωσαν σε 24-19 λίγο πριν το ημίχρονο που έκλεισε από τον Αθανασόπουλο στο 26-19.

Στην επανάληψη ο Παπαδέας έφερε το ματς στο 26-21, με τον Καλαθά να απαντά με βολές και τον Ανάγνο να φέρνει για τελευταία φορά κοντά την ομάδα του, 28-23. Ο Αθανασόπουλος με τον Καλαθά απάντησαν για το 32-23, ενώ ο Μαριόλης με τον Μαυρόπουλο έγραψαν το 37-26. Ο Παπαδέας μείωσε, με τον Αργύρη, τον Αθανασόπουλο και τον Μαυρόπουλο να γράφουν από κλεψίματα το 43-28. Ο Γιακουμής απάντησε, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 44-30.

Στην 4η περίοδο ο Άρειος Πάγκος μπήκε με το πόδι πατημένο στο γκάζι, για να φτάσει στο 9-0 το σερί του για το 52-30 με Μαριόλη, Καλαθά και Μαυρόπουλο. Ο Γιακουμής μείωσε με τον Καταραχιά Α., ο Μαριόλης απάντησε για το 54-34, με τον Αντωνιάδη να γράφει το 56-36. Ο Παπαδέας με τον Κρητικό έφεραν το ματς στο 56-40, με τον Μαυρόπουλο να απαντά και τον Γιακουμή να βάζει 9 συνεχόμενους πόντους για να μειώσει σε 60-49 στο τέλος.

Για τους νικητές ο Μαριόλης είχε 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μαυρόπουλος 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Αργύρης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 7 κλεψίματα, ο Καλαθάς 11 πόντους, 6 κλεψίματα. Για την Printfair ο Καταραχιάς Α. είχε 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Γιακουμής 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Ανάγνος 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ο Παπαδέας 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα.