19.0%
35.7%
37.2%
24.0%

Σε ένα ματς όπου έδωσαν το αγαπημένο τους γρήγορο τεμπο από το ξεκίνημα του αγώνα, οι Reapers κέρδισαν την Remal Madri με 55-67 και διατήρησαν το αήττητο σερί τους στη φετινή λίγκα. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Γιάννης Καντιώτης με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Remal Madri ξεκίνησε με καλάθι του Αθανασιάδη, οι Δήμου και Πουμπουρίδης απάντησαν για το 2-5, 4-5 ο Χατζηιγνατίου, 4-7 ξανά ο Πουμπουρίδης και απάντηση πάλι από τον Χατζηιγνατίου για το 6-7. Νέο καλάθι του Πουμπουρίδη για το 6-9, 8-9 ο Αθανασάκος, 8-12 ο Βαξεβανίδης, 11-12 ο Παπαδόπουλος, 11-16 οι Καντιώτης και Βαξεβανίδης και 14-16 με ένα καλάθι του Χατζηιγνατίου και μια βολή του Αθανασάκου για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παπαδόπουλος με τρίποντο έγραψε το 17-16, οι Reapers απάντησαν με 0-13 των Στεφανάκη, Κουμούτση και Καντιώτη για το 17-29, 20-29 με τρίποντο ο Ιφτιχάρ, 20-33 οι Καντιώτης και Μανωλίτσης, 22-33 ξανά από τον Ομάρ, 22-35 ο Κουμούτσης, 23-35 ο Χατζηιγνατίου και 23-36 με μια βολή του Στεφανάκη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αθανασιάδης έβαλε καλάθι για το 25-36, 25-39 ο Βαξεβανίδης με τρίποντο, 30-39 οι Παπαγιαννιώδης και Αθανασιάδης και 0-6 οι Κρινής και Καντιώτης για το 30-45. Ο Χατζηιγνατίου έβαλε καλάθι για το 32-45, 32-47 ο Μανωλίτσης, 36-47 οι Παπαγιαννιώδης και Κτενίδης, 36-55 με 0-8 σερί οι Χειράκης και Πουμπουρίδης, 38-55 ο Παπαγιαννιώδης με δύο βολές και 38-57 από τον Καντιώτη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Reapers ξεκίνησαν με νέο τρίποντο του Βαξεβανίδη για το 38-60, 41-60 ο Ιφτιχάρ, 41-62 ο Πουμπουρίδης, 45-62 οι Κτενίδης και Αθανασάκος, 45-64 ο Χειράκης, 48-64 με γκολ φάουλ ο Κτενίδης, 48-66 ο Καντιώτης με δύο βολές, 50-66 ο Αθανασάκος, 50-67 ο Στεφανάκης και 5-0 η Remal με ένα τρίποντο του Παπαδόπουλου και ένα καλάθι του Κτενίδη για το τελικό 55-67 του αγώνα.

Για τους Reapers, πέρα από τον Καντιώτη, σε τρομερή βραδιά βρέθηκε και ο Πουμπουρίδης, ενώ επίσης καλοί ήταν οι Στεφανάκης και Βαξεβανίδης. Για την Remal Madri ξεχώρισαν οι Αθανασάκος, Χατζηιγνατίου, Ιφτιχάρ και Κτενίδης.