28.0%
50.0%
45.5%
32.3%

Ματς γοήτρου για τους Red-Dicolo και ματς ελπίδας για Γ.Α.Σ.Τ. Η ελπίδα βέβαια πεθαίνει τελευταία και έτσι ο Γ.Α.Σ.Τ. πήρε σημαντική και ευρεία νίκη κοντά στο +30.

Το ματς ξεκίνησε με ωραίο ντράιβ του Μπουλούκου και τρίποντο του Αντωνίου, ενώ ο Γρυπαίος από τα 6,75 έκανε το 5-3. Τρίποντα από Ανδριαδάκη και Κοσσένα για το 8-6, ενώ λίγο αργότερα ο Κοσσένας πάσαρε ωραία στον Καμαριωτάκη για το 10-10. Ο πρώτος βρήκε στόχο και από το τρίποντο κάνοντας το 14-13, ενώ ο Καρπίδας με δύσκολο σουτ έκανε το 16-13. Ωραίο ντράιβ του Αναστασίνη και coast to coast του Μπουλούκου για το 18-17.

Ασίστ του Λεμπέση στον Γρυπαίο για ένα ωραίο καλάθι και λίγο αργότερα δύσκολο ντράιβ του Μίλση για το 20-23. Τρομερό καλάθι και πάλι από τον Μπουλούκο για το 22-23. Ανταλλαγή τριπόντων από Αντωνίου-Μίλση για το 25-28, ενώ την ισοπαλία έκανε με ίδιο τρόπο ο Καραμούστος. Δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Γ.Α.Σ.Τ. ανέβασε στροφές και έκανε ένα σερί 13-0 με τον Αναστασίνη να βάζει τρίποντο. 28-41

Το +21 δεν άργησε να γίνει στο τρίτο δεκάλεπτο με Αναστασίνη/ Κοσσένα να βρίσκουν στόχο από το τρίποντο για το 28-49. Ο Ανδριαδάκης έβαλε δύο πόντους για το 30-49, γεγονός που πυροδότησε ένα νέο σερί 9-0 αυτή τη φορά για τον Γ.Α.Σ.Τ. Ο Διαμαντόπουλος σκόραρε έμμεσο τρίποντο και ο Αναστασίνης με «άμεσο» έκανε το σκορ 30-58. 2 καλάθια και φάουλ από Ανδριαδάκη/ Μπουλούκο για το 36-58, ενώ ο ψηλός των Red-Dicolo με δύο τρίποντο και ένα δίποντο έκανε το 43-60. 0 Διαμαντόπουλος έκλεψε και πάσαρε ωραία στον Καμαριωτάκη για το 43-63, πριν ο Καραμούστος με βολές γράψει το 47-65 του δεκαλέπτου.

Ωραία πάσα του Λεμπέση στον Διαμαντόπουλο για το 47-66 και μετά από 3 καλάθια του δεύτερου το σκορ έφτασε το 52-74. Στο σημείο αυτό ο Μπουλούκος έβαλε τρίποντο , όμως το δίποντο του Λεμπέση και το τρίποντο του Κοσσένα πήγαν το ματς στο 55-79. Και πάλι καλάθι από τον Ανδριαδάκη για να δούμε 4 ακόμα πόντους από τον Διαμαντόπουλο, μέχρι Γραμματόπουλος και Ανδριαδάκης να γράψουν το τελικό 61-87.

MVP ο Διαμαντόπουλος με 22 πόντους , 14 ριμπάουντ και από 2 ασίστ, κλεψίματα τάπες. Ο Αναστασίνης είχε 15 πόντους, 12 ο Καμαριωτάκης -με 17 ριμπάουντ- και ο Κοσσένας, ενώ διψήφιος ήταν και ο Μίλσης με 11 πόντους και 9 ασίστ! Από την άλλη ο Ανδριαδάκης έγραψε 22 πόντους και 19 ριμπάουντ, ενώ ο Μπουλούκος είχε 19.