30.4%
43.8%
43.1%
21.7%

Αν και είχαν πολλές απουσίες οι Red-Dicolo κατάφεραν να δυσκολέψουν το έργο των Εφτάψυχων για μεγάλο χρονικό διάστημα, όμως στο τέλος έμειναν από ανάσες με αποτέλεσμα οι γάτες να φεύγουν με τη νίκη με 51-66. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Κουνάβης με 11 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Εφτάψυχοι μπήκαν δυναμικά με ένα 0-10 σερί των Κουνάβη, Δημήτρη Γαλάνη, Σφακιανάκη και Παπαδόπουλου, 3-10 με εύστοχο τρίποντο του Τσαπατάκη, 3-12 ο Γαλάνης, 4-12 με μια βολή το Αναγνωστόπουλου, 4-18 με ένα γκολ φάουλ του Δημήτρη Γαλάνη και ένα τρίποντο του Δημόπουλου, 9-18 με απάντηση με 5-0 σερί οι Καραμούστος και Βρεττάκος και από ένα καλάθι οι Δημήτρης Γαλάνης και Παπαδόπουλος για το τελικό 9-22 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Δημήτρης Γαλάνης έβαλε μια βολή για το 9-23, ο Τσαπατάκης μείωσε σε 11-23, 11-27 με δύο βολές του Παπαδόπουλου και ένα καλάθι του Σφακιανάκη, 13-27 από τον Αναγνωστόπουλο, 13-29 με καλάθι του Παπαδόπουλου ξανά, 18-29 με ένα καλάθι του Κρίκα και ένα γκολ φάουλ του Τσαπατάκη, 18-32 με ένα καλάθι του Αλέξανδρου Γαλάνη και μια βολή του Δημήτρη και απάντηση με ένα φοβερό 12-0 σερί οι Βρεττάκος, Τσαπατάκης και Κρίκας για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με το σκορ να είναι 30-32.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τσαπατάκης ισοφάρισε σε 32-32 με δύο ελεύθερες βολές, 32-40 με 0-8 σερί οι Δημήτρης Γαλάνης, Αλέξανδρος Γαλάνης Κουνάβης και Σφακιανάκης, 35-40 με τρίποντο του Αναγνωστόπουλου, 35-47 με νέο σερί των Εφτάψυχων με τους Παπαδόπουλο, Αναγνωστόπουλο και Δημόπουλο και δύο βολές από τον Τσαπατάκη για το τελικό 37-47 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Τσαπατάκης έβαλε μια βολή για το 38-47, 38-52 με ένα καλάθι του Σφακιανάκη και ένα τρίποντο του Κουνάβη, 43-52 με ένα προσωπικό 5-0 από τον Βρεττάκο, 43-57 με ένα καλάθι του Κουνάβη και ένα του Παπαδόπουλου, 46-57 με νέο τρίποντο του Τσαπατάκη, 46-59 ο Παπαδόπουλος, 48-59 με δύο βολές του Τσαπατάκη, 48-61 ο Δημήτρης Γαλάνης, 50-61 ο Τσαπατάκης, 50-63 ξανά ο Δημήτρης Γαλάνης, 51-63 με βολή του Βρεττάκου και τρίποντο από τον Σφακιανάκη για το τελικό 51-66 του παιχνιδιού.

Για τους Εφτάψυχους, πέρα από τον Κουνάβη, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Δημήτρης Γαλάνης με 16 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και Παπαδόπουλος με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Red-Dicolo σε τρομερή βραδιά βρέθηκε ο Τσαπατάκης με 25 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.