26.3%
77.8%
60.0%
27.9%

Red-Dicolo – Φωκιανός 60-73.Ο Φωκιανός πήρε μια εύκολη νίκη απέναντι στους Red-dicolo οι οποίοι έχοντας πολλές απουσίες δεν κατάφεραν να αντέξουν την πίεση του. Οι νικητές ήταν πολύ εύστοχοι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν χωρίς δυσκολία στη νίκη. Mvp του αγώνα  ο Τζούρτος με 21 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ

Το παιχνίδι άρχισε με εύστοχο σουτ ο Τζούρτος 0-2 για τον Φωκιανό. Ο Μπουλούκος και Λαουρδέκης με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχαν το 4-2 για τους Red-Dicolo. Με σερί 0-11 το σκορ έγινε 4-13,αρχικά ο Παντελεάκης με σουτ, λει-απ ο Μυλιόρδος, τρίποντο ο Τζούρτος και ο Γεωργικόπουλος με 4/4 βολές. Ο Μπουλούκος και ο Κρίκας Κωνσταντίνος πέτυχαν το 8-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε με νέο σερί 0-12 και το σκορ έγινε 8-25. Αρχικά ο Παντελεάκης με τρίποντο, σουτ ο Τζούρτος, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παντελεάκης, με σουτ ο Σωτηρόπουλος και με τρίποντο ο Τζούρτος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Red-Dicolo μπήκαν δυνατά και με σερί 11-0 μείωσαν το σκορ σε 19-25, αρχικά ο Μπουλούκος με γκολ φάουλ, ο Κρίκας Κωνσταντίνος με 6 πόντους του και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Λαουρδέκης. Ο Φωκιανός( μετά από 5 λεπτά χωρίς καλάθι) με τρίποντο ο Παντελεάκης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τζούρτος έγραψαν το 19-30. Ο Σταμούλης από την γωνία πέτυχε το 21-30 και ο Μυλιόρδος με λει-απ, ο Τζούρτος και Μυλιόρδος με τρίποντο το σκορ έγινε 21-38. Ο Λαουρδέκης έκανε το 23-38 και το δεκάλεπτο τελείωσε 23-42 με καλάθι ο Μυλιόρδος και ο Καρακατσάνης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λαουρδέκης με 2/2 βολές το 25-42 για τους Red-Dicolo. Ο Τζούρτος με τρίποντο το 25-45 για τον Φωκιανό. Ο Κρίκας Κωνσταντίνος με σουτ το 27-45 και ο  Καρακατσάνης με σουτ το 27-47. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λαουρδέκης το 29-47 και ο Καρακατσάνης με τρίποντο και ο Γεωργικόπουλος με σουτ πέτυχαν το 29-52. Με σερί 10-0 μειώθηκε το σκορ σε 39-52, αρχικά ο Κρίκας Κ. με σουτ 1/2 βολές ο Σταμούλης, τρίποντο ο Κρίκας Κ, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λαουρδέκης και με καλάθι ο Μπουλούκος. Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-57 με τρίποντο ο Παντελεάκης και με 2/3 βολές ο Καρακατσάνης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Γεωργικόπουλος έγινε το 39-60 για τον Φωκιανό. Ο Κρίκας Κ με 2/2 βολές και ο Λαουρδέκης με τρίποντο έγινε το 42-60 για τους Red-Dicolo. Ο Γεωργικόπουλος με σουτ το 42-62 και ο Μπουλούκος με σουτ, με λει-απ ο Κρίκας Κ και με 1/2 βολές ο Ουσταμπασίδης έγινε το 49-62. Ο Γεωργικόπουλος με τρίποντο το 49-65 και ο Λαουρδέκης με 2/2 βολές το 51-65. Ξανά με τρίποντο ο Γεωργικόπουλος το 51-68. Ο Λαουρδέκης απάντησε με τρίποντο το 54-68 και ο Τζούρτος με 1/2 βολές το 54-69. Νέο τρίποντο ο Λαουρδέκης το 57-69. Τζούρτος και Μυλιόρδος με λει-απ έγραψαν το 57-73 και το τελικό 60-73 πέτυχε με τρίποντο ο Κρίκας Αλέξανδρος.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Παντελεάκης με 13 πόντους, 12 ριμπάουντ (7-5),5 ασίστ και 2 κλεψίματα , ο Καρακατσάνης με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μυλιόρδος με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Λαουρδέκης με 23 πόντους, 12 ριμπάουντ (6-6),4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Κρίκας Κωνσταντίνος με 19 πόντους, 15 ριμπάουντ (12-3),1 ασίστ και 3 κλεψίματα.