0.0%
60.0%
21.9%
0.0%

Οι Red-dicolo άνοιξαν το σκορ στη σειρά με τα Χαμένα Ταλέντα επικρατώντας με 67-29 στο πρώτο παιχνίδι καθαρίζοντας από νωρίς τον αγώνα, αφού επέτρεψαν 4 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και 12 στο ημίχρονο για να μην αντιμετωπίσουν κανένα θέμα ως το τέλος της βραδιάς επιτρέποντας συνολικά 7 καλάθια εντός παιδιάς στους αντιπάλους τους στα 40 λεπτά.

Το ματς ξεκίνησε με 0-9 για τους Red-dicolo από τον Κλωνάρη, τον Σκαμαγκά και τον Τσαπατάκη, για να βάλει με έξυπνη ενέργεια ο Πενταγιώτης το πρώτο καλάθι της ομάδας του. Ο Μελέτης έγραψε το 2-11, με τον Δρακόπουλο να γράφει βολές και τον Τσαπατάκη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 4-13. Στη 2η περίοδο ο Κόλλιας μείωσε σε 6-13 στην τελευταία φορά που τα Χαμένα Ταλέντα ήταν σε μονοψήφια απόσταση, με τους Red-dicolo να απαντούν με 0-10 σερί από τον Λαουρδέκη, τον Σκαμαγκά, τον Κρίκα Κ. και τον Τσαπατάκη για το 6-23. Ο Πενταγιώτης με τον Σταμπουλίδη διέκοψαν το σερί για το 9-23, με τον Λαουρδέκη να γράφει το 9-26. Ο Κόλλιας σκόραρε για την ομάδα του με τον Λαουρδέκη να απαντά και το ημίχρονο να κλείνει στο 12-28.

Στην επανάληψη οι Red-dicolo μπήκαν με 0-7 σερί από τον Κλωνάρη, τον Σκαμαγκά και τον Μελέτη για το 12-35, με τον Κόλλια να απαντά. Ο Μπρίκος έφερε το ματς στο 14-38, με τον Δρακόπουλο να γράφει το 17-38. Ο Τσαπατάκης με 4/4 βολές έφερε την ομάδα του στο +25, με τον Πενταγιώτη να μειώνει από τη γραμμή και τον Σπυριδωνίδη να κλείνει την περίοδο στο 19-44.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κλωνάρης με τον Κρίκα Κ. έφεραν το ματς στο 21-49 με δύο βολές του Αντύπα στο ενδιάμεσο, με τον Πενταγιώτη να σκοράρει για το 23-49. Ο Τσαπατάκης απάντησε, ο Κόλλιας έφερε το ματς στο 25-51, με τον Λαουρδέκη και τον Σπυριδωνίδη να γράφουν το 25-54. Ο Αντύπας έβαλε δύο βολές, αλλά ένα 0-8 από Λαουρδέκη, Σταμούλη και Σπυριδωνίδη έγραψε το 27-62 για το +35 των Red-dicolo. Ο Διακόπουλος μείωσε σε 29-62, με τον Μελέτη και τον Γαρμπίδη να κλείνουν την αναμέτρηση στο 29-67.

Πλουραλισμός για τους νικητές με τον Τσαπατάκη να έχει 12 πόντους, τον Κλωνάρη 10 πόντους, 11 ριμπάουντ, τον Λαουρδέκη 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, τον Σκαμαγκά 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, τον Μελέτη 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Κόλλιας είχε 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Πενταγιώτης 7 πόντους, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα.