16.0%
69.6%
53.8%
14.3%

Red-Dicolo Nothing But Net 62-67.Νίκη με ανατροπή για τους Nothing But Net απέναντι στους Red-Dicolo.Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα του Νίκου Μακρή να μπαίνει πολύ δυνατά και να παίρνουν μια μικρή διαφορά την οποία κράτησαν για 37 λεπτά.Από εκεί και μετά ανέλαβε ο Καραμανής και η παρέα του και με σωστές επιλογές έκλεψαν το παιχνίδι. Mvp του αγώνα ο Καραμανής με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι για τους Nothing But Net 0-2 με σκόρερ τον Ράπτη. Οι Red-Dicolo πέρασαν μπροστά στο σκορ με 9-2,αρχικά ο Κρίκας Κωσταντίνος με 7 σερί πόντους του και με λει-απ ο Σκαμαγκάς. Αντέδρασαν οι Net και με σερί 0-11 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 9-13,αρχικά ο Παπαδόπουλος με γκολ φάουλ, ο Καραμανής με καλάθι από το ζωγραφιστό, με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Δημητρίου, ο Ζαχαρόπουλος με σουτ από το High post και ο Παπαδόπουλος με ντραιβ. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους Red-Dicolo να περνούν ξανά μπροστά 15-13,ο κορυφαίος των Μωβ Κρίκας Κωσταντίνος με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με 2/2 βολές και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μπρομπονάς.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ξανά ο Κρίκας Κωσταντίνος με γκολ φάουλ έγραψε το 18-13 για τους Red-Dicolo. Καραμανής με 4 πόντους του μείωσε 18-17 για τους Nothing but net. Ο Μπρομπονάς με 1/2 βολές το 19-17 και ο Παπαδόπουλος με σουτ ισοφάρισε 19-19.Ο Μακρής με τρίποντο, από το ζωγραφιστό ο Σπυριδωνίδης και ο Μακρής με 1/1 βολή τεχνικής ποινής έγραψαν το 25-19.Ο Δημητρίου με 2/2 βολές και με σουτ το 25-23 και ο Κρίκας Κωσταντίνος με 2/2 βολές το 27-23.Ο Ζαχαρόπουλος με 2/4 βολές το 27-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 29-25 με σουτ από την γωνιά ο Σκαμαγκάς.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δημητρίου με σουτ το 29 -27 για τους Nothing but net. Ο Μακρής με τρίποντο και ο Μπρομπονάς με ντραιβ πέτυχαν το 34-27 για τους Red-Dicolo. Ο Παπαδόπουλος με λει-απ το 34-29 και ο Μακρής με σουτ το 36-29.Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο και ο Αθανασίου με 1/2 βολές μείωσαν σε 36-33. Ο Σκαμαγκάς με ντραιβ το 38-33 και ο Καραμανής με σουτ το 38-35.Ο Τσαπατάκης πέτυχε με σουτ το 40-35 και ο Αθανασίου μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 40-37.Ο Τσαπατάκης με σουτ και με τρίποντο το 45-37 και ο Αθανασίου με 2/2 βολές το 45-39.Ο Κρίκας Αλέξανδρος από το ζωγραφιστό το 47-39 και το δεκάλεπτο τελείωσε 47-41 με καλάθι από τι ζωγραφιστό ο Αθανασίου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Δημητρίου με σουτ το 47-43 για τους Nothing but net. Απάντησε με γκολ φάουλ ο Κρίκας Κωσταντίνος το 50-43 για τους Red-Dicolo. Ο Αθανασίου μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 50-45 και ο Σκαμαγκάς με 1/2 βολές το 51-45.Ο Καραμανής με Hook το 51-47 και ο Μακρής με σουτ το 53-47.Με τρίποντο ο Καραμανής και ο Παπαδόπουλος το ματς στα ίσα 53-53.Ο Κρίκας Κωσταντίνος με 1/2 βολές το 54-53 και ο Ράπτης με σουτ από την γωνιά το 54-55.Ο Σκαμαγκάς σκόραρε το 56-55 και ο Καραμανής σκόραρε με ντραιβ και ο Δημητρίου με 3/4 βολές και με σουτ το 56-62(1:30). Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο ο Κρίκας Κωσταντίνος να το 58-62(1:18). Ψύχραιμος ο Καραμανής με 2/2 βολές το 58-64(0:32).Ο Τσαπατάκης με 2/2 βολές (0:24)και με σουτ από την γωνιά (0:17 )μείωσε σε 62-64.Ο Καραμανής με 1/2(0:15) βολές μάζεψε το επιθετικό ριμπάουντ κέρδισε φάουλ 1/2 βολές (0:11) και με 1/2 βολές (0:07)ο Κοτσίφης έγραψε το τελικό 62-67.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δημητρίου με 15 πόντους,3 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παπαδόπουλος με 15 πόντους,7 ριμπάουντ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μακρής με 11 πόντους,5 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κρίκας Κωσταντίνος με 22 πόντους,3 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.