22.2%
61.5%
41.0%
34.4%

Οι Κένταυροι συνέχισαν άνετα το αήττητο σερί τους, καθώς επικράτησαν της Remal Madri με 55-73, σε ένα ματς όπου οι παίκτες του Λάμπρου Κατσιβαρδά έλεγξαν από την πρώτη στιγμή. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Αδαμάκης με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Κυρανός και Μανίνας ξεκίνησαν το ματς με 5-0 για την Remal Madri, 5-7 με 0-7 σερί οι Συμπάρδης, Κορδαλής και Κανάκης, 8-7 με ένα καλάθι και μια βολή του Ιφτιχάρ, 8-10 με τρίποντο του Δρόση, 10-10 με καλάθι του Κυρανού και απάντηση με 0-9 σερί οι Δρόσης, Συμπάρδης και Παπαδιάς για το τελικό 10-19 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Παπαδιάς, Αντωνίου, Συμπάρδης και Αδαμάκης ξεκίνησαν με 0-17 σερί και έγραψαν το 10-36, ο Μοτσάκος με γκολ φάουλ μείωσε σε 13-36, 13-39 με τρίποντο του Παπαδιά, 15-39 ο Πετράκης, 15-41 με καλάθι του Αδαμάκη, 19-41 με ένα καλάθι του Ιφτιχάρ και δύο βολές του Πετράκη και 7 συνεχόμενοι πόντοι του Αδαμάκη για το τελικό 19-48 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο Δρόσης και Κανάκης έγραψαν ένα 0-5 σερί για το 19-53, 21-53 ο Κυρανός, 21-56 με τρίποντο του Ρέντα, 24-56 με γκολ φάουλ του Μοτσάκου, 24-59 με τον ίδιο τρόπο ο Συμπάρδης, 28-59 με ένα καλάθι του Ιφτιχάρ και ένα του Μανίνα, 28-61 με βολές του Αδαμάκη, 31-61 με τρίποντο του Κυρανού, 31-62 ο Αδαμάκης, 36-62 με ένα καλάθι του Πετράκη και ένα τρίποντο του Παπαδόπουλου, 36-67 με τον ίδιο τρόπο οι Αντωνίου και Συμπάρδης και νέο 5-0 οι Πετράκης και Παπαδόπουλος για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με 41-67.

Στην τελευταία περίοδο ο Αδαμάκης έγραψε το 41-69, 47-69 με 6-0 των Πετράκη και Παπαδόπουλου, 47-71 ο Παπαδιάς, 50-71 με νέο γκολ φάουλ του Πετράκη, 50-73 ο Δρόσης και 5-0 των Παπαδόπουλου και Ιφτιχάρ για το τελικό 55-73 του παιχνιδιού.

Για τους Κένταυρους, πέρα από τον Αδαμάκη, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Παπαδιάς με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και Δρόσης με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για την Remal Madri ξεχώρισαν οι Πετράκης με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και Κυρανός με 9 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.