33.3%
84.2%
38.5%
42.4%

Remal Madri vs Τουβλεικερς 84-88 (76-76 κανονική διάρκεια). Μετά από ένα τρομερό ματς το οποίο κρίθηκε στην παράταση οι Τουβλέικερς πήραν τη νίκη απέναντι στη Remal Madri. Οι Τουβλέικερς είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα όμως η Remal στο τελευταία λεπτά της κανονικής περιόδου κατάφεραν να τους περιορίσουν και να στείλουν το παιχνίδι στην παράσταση. Εκεί οι 2 ομάδες εναλλάσσονταν συνεχώς στο σκορ αλλά με ένα κλέψιμο γκολ φάουλ του Μητσόπουλου(0:33)οι Τουβλέικερς πήραν το προβάδισμα και την πρόκριση για τον ημιτελικό. Mvp του αγώνα ο Μητσόπουλος με 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Remal 5-0 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δαδούκης και τρίποντο ο Μανίνας. Ο Γιαννουλάκης με σουτ το 5-2 για τους Τουβλέικερς. Ξανά ο Δαδούκης από το ζωγραφιστό το 7-2 και ο Μητσόπουλος με ντραιβ το 7-4. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δαδούκης το 9-4 και με 3 σερί τρίποντα Μαρίνος, Λειβαδάς και ξανά ο Μαρίνος πέτυχαν το 9-13. Ο Χαραλαμπόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 11-13 και ο Μαρίνος με νέο τρίποντο το 11-16. Ο Αθανασάκος πέτυχε το 12-16 και ο Αγκουριδάκης από το ζωγραφιστό το 12-18. Ο Δαδούκης σκόραρε με σουτ από την γωνιά το 14-18 και ο ασταμάτητος Μαρίνος με τρίποντο το 14-21. Ο Διαμαντόπουλος με 2/2 βολές το 16-21 και ο Μητσόπουλος με 2 κολλητά τρίποντα το 16-27. Ο Χαραλαμπόπουλος με σουτ το 18 -27 και ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές το 19-27. Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-29 με σουτ ο Αγκουριδάκης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και η Remal με σερί 7-0 μείωσε 26-29 ,αρχικά ο Δαδούκης με καλάθι από το ζωγραφιστό, με σουτ από το High post ο Μοτσάκος και με 1/2 βολές και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Χατζηιγνατίου. Ο Κοσκέρας με 2/2 βολές το 26-31για τους Τουβλέικερς. Με τρίποντο ο Διαμαντόπουλος, με σουτ ο Ιφτιχάρ και με λει-απ ο Διαμαντόπουλος το σκορ έγινε 33-31. Ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές το 33-33 και ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο το 36-33. Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-40,αρχικά ο Λειβαδάς με τρίποντο, ο Κοσκέρας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Γιαννουλάκης με 2/2 βολές.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μητσόπουλος με τρίποντο το 36-43 για τους Τουβλέικερς. Ο Δαδούκης με 1/2 βολές το 37-43 για την Remal. Ο Κοσκέρας με σουτ από την γωνιά και ο Μαρίνος με τρίποντο έγραψαν το 37-48. Ο Χατζηιγνατίου και ο Δαδούκης πέτυχαν το 41-48 και ο Κοσκέρας με γκολ φάουλ το 41-51. Ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Δαδούκης με τρίποντο και με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 49-51. Ο Λειβαδάς με τρίποντο το 49-54 και ο Χατζηιγνατίου απάντησε με τρίποντο το 52-54. Ο Γιαννουλάκης με σουτ από την γωνιά και ο Αγκουριδάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 52-58. Ο Πετράκης σκόραρε το 54-58 και ο Γιαννουλάκης το 54-60. Ο Μανίνας με τρίποντο το 57-60 και ο Γιαννουλάκης με σουτ το 57-62. Ο Δαδούκης με 2/2 βολές το 59-62 και το δεκάλεπτο τελείωσε 59-63 με 1/2 βολές ο Κοσκέρας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κοσκέρας με γκολ φάουλ το 59 -66 για τους Τουβλέικερς. Ο Σδούγκας σκόραρε από το ζωγραφιστό το 61-66 για την Remal. Ο Μαρίνος με τρίποντο το 61-69 και με σερί 8-0 το ματς στα ίσα 69-69 ,αρχικά σκόραρε ο Χατζηιγνατίου από το ζωγραφιστό, με 1/2 βολές ο Σδούγκας, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πετράκης με γκολ φάουλ και ο Χατζηιγνατίου με λει-απ στον αιφνιδιασμό. Ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές το 69-70 και ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σδούγκας πέτυχαν το 72-70. Ο Θεοδωρακόπουλος με 1/2 βολές και ο Μητσόπουλος με τρίποντο πέτυχε το 72-74 . Ο Χατζηιγνατίου με 4 πόντους το 76-74(2:12) και ο Κοσκέρας μετά από επιθετικό ριμπάουντ κέρδισε τις βολές και με 2/2(0:04,2) ισοφάρισε 76-76. Ο Δαδούκης πήρε το τελευταίο σουτ, αστόχησε και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.
Παράταση και ο Μοτσάκος με σουτ πέτυχε το 78-76 για την Remal. Ο Μητσόπουλος με τρίποντο το 78-79 για τους Τουβλέικερς. Ο Δαδούκης με τρίποντο το 81-79 και ο Γιαννουλάκης με 4 πόντους του από σουτ το 81-83. Ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές (1:29) και με 2/2 βολές (1:07) πέτυχε το 84-83. Ο Χαραλαμπόπουλος έκανε το λάθος και ο Μητσόπουλος μετά από κλέψιμο με γκολ φάουλ το 84-86(0:33). Άστοχος ο Σδούγκας και ο Μαρίνος με 2/2 βολές(0:11) σφράγισε την νίκη 84-88 και την πρόκριση στο final 4.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο τρομερός μπομπέρ Μαρίνος με 20 πόντους (6/12 τρίποντα) και 1 κλέψιμο,ο Γιαννουλάκης με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο πληθωρικός Αγκουριδάκης με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ο εκπληκτικός Δαδούκης πέτυχε 23 πόντους ,21 ριμπάουντ(12-9),2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Χατζηιγνατίου με 23 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο.