28.6%
62.5%
36.4%
17.9%

Οι υπερπλήρεις Remal Madri εκμεταλλευόμενοι τις πολλές απουσίες τον Gademians θα φτάσουν εύκολα στην νίκη. Οι ηττημένοι ήταν ανταγωνιστικοί μόνο για ένα δεκάλεπτο, από το μέσο του πρώτου μέχρι και το μέσο του δεύτερου δεκαλέπτου, γεγονός που ευθύνεται κυρίως στις πολλές απουσίες που υπάρχουν στην ομάδα τους έπειτα από τις εσωτερικές εξελίξεις των τελευταίων εβδομάδων. Πολυτιμότερος παίκτη του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Παπαδόπουλος που σημείωσε 17 πόντους.

Οι Remal Madri θα μπουν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και τρέξουν στο ξεκίνημα ένα σερί 13-0. Ο Παπαδημητρίου θα δώσει σκορ στους Gademians ευστοχώντας σε ένα τρίποντο για το 13-3. 15-3 θα κάνει το σκορ ο Καμπούρης από κοντά και ο Γκάμαρης θα μειώσει σε 15-5. Αθανασιάδης και Αθανασάκος θα κάνουν το 19-5, ενώ ο Παπαδημητρίου με ένα ακόμη τρίποντο θα κάνει το 19-8. Ο Αθανασιάδης θα κάνει το 21-8, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει με καλάθι του Γκάμαρη και γκολ-φάουλ του Παπαδημητρίου με σκορ 21-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Gademians θα μπουν πιο δυνατά. Ο Παπαδημητρίου με 4 προσωπικούς πόντους θα κάνει το 21-17, με τον Παπαδόπουλο να διαμορφώνει το 23-17. Σε αυτό το σημείο με ένα μικρό σερί 0-5 οι Gademians θα φτάσουν το παιχνίδι στον πόντο (23-22), χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να περάσουν ποτέ μπροστά. Με 9-0 σερί οι Remal Madri θα φτάσουν εκ νέου σε διψήφια διαφορά με σκορ 32-22. Ο Ραδόπουλος θα μειώσει σε 32-24, ενώ Βλάχος και Παπαδόπουλος θα κάνουν το 37-24, με το ημίχρονο να κλείνει με καλάθι του Γκάμαρη από κοντά και σκορ 37-26.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι Remal Madri θα πατήσουν γκάζι και δεν θα ξανακοιτάξουν πίσω τους. Θα τρέξουν ένα σερί 7-0 για το 44-26, ενώ οι Gademians θα μειώσουν με Λυμπέρη και Λιόση σε 44-30. Δαδούκης και Καμπούρης θα κάνουν το 49-30 και ο Γκάμαρης θα μειώσει με 2/2 βολές σε 49-32. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με δύο καλάθια από τους Δαδούκη και Καμπούρη και μια εύστοχη βολή του Βαγγέλη με σκορ 54-32.

Το τελευταίο δεκάλεπτο θα έχει καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα με τους Gademians θα ξεμένουν από δυνάμεις και τις δύο ομάδες να χαλαρώνουν πολύ στην άμυνα. Ο Λιόσης με τρίποντο στο ξεκίνημα θα κάνει το 54-35, όμως οι Remal Madri με σερί 7-0 θα κάνουν το 61-35. Ραδόπουλος θα μειώσει για τους Gademians σε 61-37, με τους Remal Madri να τρέχουν νέο σερί 7-0 με το σκορ να διαμορφώνεται 68-37. Ο Παπαδημητρίου θα ευστοχήσει σε ένα τρίποντο για το 68-40, ενώ ο Καμπούρης θα κάνει το 70-40. Οι Gademians μαχόμενοι στο τέλος, “για την τιμή των όπλων”, θα τρέξουν στο αιφνιδιασμό πετυχαίνοντας εύκολα καλάθια. Πιο συγκεκριμένα Λιόσης και Ραδόπουλος θα κάνουν το 70-44, με τον Παπαδόπουλο να πετυχαίνει ένα τρίποντο για το 73-44, ωστόσο Ραδόπουλος και Παπαδημητρίου θα μειώσουν εκ νέου σε 73-48, για να δεχθούν νέο τρίποντο στην άμυνα, αυτή την φορά από τον Αθανασιάδη για το 76-48. Ραδόπουλος και Λιόσης θα πετύχουν από ένα lay-up στην λήξη του αγώνα με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται 76-52.