14.8%
12.5%
33.3%
28.9%

Μπαίνοντας στο παιχνίδι με απόλυτη συγκέντρωση, οι MaChamps πήραν ακόμα μία νίκη, την 12η για φέτος, αυτή τη φορά απέναντι στους Remal Madri με το τελικό 50-62, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής της Bronze League και 1 παιχνίδι πριν τα playoff. Η αναμέτρηση ήταν ισορροπημένη στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους MaChamps να έχουν ένα οριακό προβάδισμα με το σκορ στο 12-13, όμως στην 2η περίοδο με το επί μέρους 9-25, κατάφεραν να πάρουν ένα αρκετά καλό προβάδισα, κυρίως πίσω από τα 6.75. Στο 2ο ημίχρονο, οι Remal Madri προσπάθησαν για την ανατροπή, κυρίως στα τελευταία 3 λεπτά, τρέχοντας ένα σερί 13-0, όμως ο χρόνος δεν ήταν με το μέρος τους και έτσι ηττήθηκαν με το τελικό 50-62.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Καμπούρη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους MaChamps να μπαίνουν στο ματς με 3 απανωτά δίποντα του Βουλγαράκη για το προβάδισμα και το 2-6 του παιχνιδιού. Εκεί, ένα δίποντο του Γαρυφάλλου και 1 βολή του Χατζηιγνατίου θα μειώσει στο 5-6, ο Χριστοδούλου και ο Βουλγαράκης με 2 ακόμα δίποντα θα διαμορφώσουν το 5-10, ενώ ένα σερί 7-0 από τους Γαρυφάλλου, Παπαδόπουλο και Χατζηιγνατίου, θα δώσει προβάδισμα στους Remal Madri με το σκορ στο 12-10. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα κλείσει με τρίποντο ο Βουλγαράκης στην εκπνοή, διαμορφώνοντας έτσι το 12-13 για τους MaChamps.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Remal Madri θα περάσουν ξανά μπροστά με δίποντο του Γαρυφάλλου για το 14-13, οι MaChamps όμως με ένα σερί 1-11 με 3 τρίποντα του Χατζίαϊ και δίποντο του Βουλγαράκη, θα καταφέρουν να χτίσουν διαφορά 9 πόντων, με το σκορ στο 15-24. Εκεί, ο Χατζηιγνατίου με 2 συνεχόμενα δίποντα θα μειώσει στο 19-24, όμως οι MaChamps θα συνεχίσουν με 2 νέα τρίποντα των Χατζίαϊ και Βουλγαράκη, αλλά και δίποντο του τελευταίου για να πάνε τη διαφορά πλέον στους 13 και το 19-32 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ο Καμπούρης με 2/2 βολές θα ρίξει τη διαφορά αυτή στους 11 για το 21-32, ενώ το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει με 2 απανωτά τρίποντα ο Αντωνίου, γράφοντας έτσι το 21-38 των MaChamps στην ανάπαυλα.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Καμπούρης με δίποντο θα μειώσει στο 23-38, ο Βουλγαράκης με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει για το 23-40, ενώ ένα καλάθι του Γαρυφάλλου στη ρακέτα και ένα τρίποντο του Παπαδόπουλου από τις 45, θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 12 και το 28-40 του ματς. Στη συνέχεια, ένα καλάθι του Χριστοδούλου θα γράψει το 28-42, ο Ιφτιχάρ με 2 fade away σουτ θα μειώσει στο 32-42, ενώ ένα μεγάλο σερί 0-12 από τους MaChamps με 6 πόντους του Βουλγαράκη και από 2 των Μπότσα, Παπαμιχαήλ και Αντωνίου, θα πάνε τη διαφορά στους 22 και το 32-54 της αναμέτρησης. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με τρίποντο από τις 45 ο Ιφτιχάρ, κλείνοντας έτσι την περίοδο στο 35-54 για τις δύο ομάδες.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Παπαμιχαήλ με τρίποντο και δίποντο θα πάει το παιχνίδι στο 35-59, ο Ιφτιχάρ θα μειώσει στο 37-59 με δίποντο και ο Παπαμιχαήλ με νέο εύστοχο τρίποντο θα διαμορφώσει το 37-62. Το παιχνίδι θα κλείσει με ένα σερί 13-0 από τους Remal Madri, με 6 πόντους του Γαρυφάλλου, τρίποντο του Παπαδόπουλου και από 2 πόντους των Ιφτιχάρ και Λαμπίντι για το τελικό 50-62.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιάννης Βουλγαράκης ο οποίος σταμάτησε στους 26 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 10 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, έκλεψε 1 φορά την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 2 του προσπάθειες, για να συγκεντρώσει 28 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Παπαμιχαήλ και Χατζίαϊ, ενώ από τους Remal Madri ξεχώρισε η προσπάθεια των Γαρυφάλλου και Ιφτιχάρ.