28.0%
53.3%
21.0%
12.5%

Remal Madri – Miami Heal 65-40.Η Remal επέβαλλε το ρυθμό της στο 2ο δεκάλεπτο πήρε μια διαφορά ασφαλείας και εκμεταλλευόμενη την τρομερή αστοχία των Miami,κατέκτησαν την πρώτη νίκη τους. Mvp του αγώνα ο εκπληκτικός Δαδούκης με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 5 κοψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τον Καμούζη να σκοράρει μετά από επιθετικό ριμπάουντ 0-2 για τους Miami heal. Ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο το 3-2 για την Remal. Ο Καμούζης με 2/2 βολές, ο Ρίζος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Βρεττός με 1/2 βολές το 3-7. Ο Κακλέας με ντραιβ και τρίποντο έγραψε το 8-7 για να τελειώσει το δεκάλεπτο με 8-9, ο Κοντογιάννης με σουτ.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χαραλαμπόπουλος με 1/2 βολές και ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο το 12-9 για την Remal Madri. Ο Βρεττός με 1/2 βολές το 12-10 για τους Miami heal. Ο Μοτσάκος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 14-10 και ο Αρναούτης με 2/2 βολές το 14-12. Ο Διαμαντόπουλος με ντραιβ το 16-12 και ο Αρναούτης με σουτ και ο Γκούτσης με τρίποντο το σκορ έγινε 16-17. Ο Μοτσάκος σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Αθανασάκος με γκολ φάουλ το 21-17. Ο Ρίζος πέτυχε το 21-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-19 με 2/2 βολές ο Δαδούκης, λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Μοτσάκος και με σουτ ο Δαδούκης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δαδούκης με 8 πόντους του ξέφυγε στο σκορ η Remal με 35-19. Ο Καμούζης με σουτ από την γωνιά και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βρεττός το 35-23 για τους Miami heal. Ο Χαραλαμπόπουλος με ντραιβ το 37-23 και ο Κοντογιάννης με 1/2 βολές το 37-24. Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-24 με τρίποντο ο Διαμαντόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και η Miami heal μείωσε σε 40-31,αρχικά ο Σερέτης με σουτ από την γωνιά και ο Καμούζης με 5 πόντους του. Ο Κακλέας με 1/2 βολές και ο Δαδούκης με σουτ πέτυχαν το 43-31 για την Remal. Ο Καμούζης με σουτ το 43-33 και ο Κακλέας με γκολ φάουλ και ο Δαδούκης με σουτ το 48-33. Ο Ρίζος με ντραιβ το 48-35 και ο Κακλέας με με ντραιβ και ο Δαδούκης με τρίποντο το 53-35. Ο Ρίζος πέτυχε το 53-37 με σουτ από την γωνιά και ο Κακλέας με ντραιβ και ο Μοτσάκος με 1/2 βολές το 56-37. Ο Ρίζος με τρίποντο το 56-40 και το τελικό 65-40 πέτυχαν ο Δαδούκης από το ζωγραφιστό ,με 1/2 βολές ο Διαμαντόπουλος και με τρίποντο ο Μανίνας και ο Παπαδόπουλος.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Διαμαντόπουλος με 12 πόντους,1 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Κακλέας με 13 πόντους,1 ριμπάουντ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καμούζης με 13 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.