15.4%
37.5%
44.2%
14.3%

Οι ReTirees επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα κερδίζοντας τον Γ.Α.Σ.Τ. με 53-70 και έκλεισαν τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος στο 9-3. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Κωστούλας με 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι ReTirees επέβαλαν τον δικό τους ρυθμό στο παιχνίδι, πήραν ένα καλό προβάδισμα και έβαλαν τα δύσκολα από νωρίς στον ΓΑΣΤ. Ο Τσαντζαλής άνοιξε λογαριασμό στο ματς με το 0-2, οι Αναστασίνης και Ντάσκας απάντησαν για το 3-2, 3-8 με ένα 0-6 σερί των Πλεξουσάκη, Κατιάκο, Σαρρή και Κωστούλα, 5-8 ξανά με καλάθι του Αναστασίνη και 5-12 με τους Κατιάκο και Πλεξουσάκη να βάζουν από ένα καλάθι. Σε 7-12 μείωσε ο Αδαμαντίδης λίγο αργότερα, ο Κατιάκος έγραψε το 7-14, 9-14 από τον Γρυπαίο, 9-20 οι Κωστούλας και Σαρρής και 11-20 από τον Αδαμαντίδη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο οι ReTirees συνέχισαν την επιβλητική τους εμφάνιση, πήγαν την διαφορά πάνω από τους 20 πόντους καθαρίζοντας έτσι το παιχνίδι από νωρίς. Τσαντζαλής και Σαρρής ανέβασαν στο 11-24, 13-24 ο Διαμαντόπουλος, 13-28 οι Πλεξουσάκης και Κωστούλας, 15-28 ο Αδαμαντίδης, 15-30 ξανά μς καλάθι του Κωστούλα, 16-30 με μια βολή ο Μίλσης, 16-32 από τον Πλεξουσάκη, 18-32 ο Αδαμαντίδης και 0-10 σερί από τους Κατιάκο, Πλεξουσάκη και Κωστούλα για το 18-42. Το τελικό 22-42 του ημιχρόνου το σημείωσαν οι Χαλδαίος και Μουζουράκης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ReTirees έριξαν στροφές, με αποτέλεσμα ο ΓΑΣΤ, ο οποίος δεν τα παραταει ποτέ, να μειώνει τη διαφορά στο μισό. Διαμαντόπουλος και Μουζουράκης μείωσαν σε 29-42, 29-44 ο Κωστούλας, 31-44 ο Μουζουράκης ξανά, και 31-46 ο Κωστούλας. Χαλδαίος και Ντάσκας μείωσαν σε 36-46, 36-49 ο Σαρρής, 38-49 ο Αδαμαντίδης, 38-51 ο Κατιάκος, 40-51 και πάλι από τον Αδαμαντίδη και 40-52 με μια βολή του Πλεξουσάκη για να κλείσει και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με τους ReTirees να έχουν ένα πολύ καλό προβάδισμα για την τελευταία περίοδο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΓΑΣΤ συνέχισε να κάνει την προσπάθεια του, όμως οι ReTirees δεν έδωσαν δικαιώματα και καθάρισαν το παιχνίδι όταν η διαφορά έπεσε σε μονοψήφιο. Ο Ντάσκας μείωσε σε 43-52, 43-56 οι Πλεξουσάκης και Κωστούλας, 45-56 ο Αναστασίνης, 45-59 από τον Κατιάκο, 49-59 πι Μουζουράκης και Αναστασίνης και 49-66 οι Κωστούλας και Σαρρής για τους ReTirees. Ο Αναστασίνης μείωσε σε 51-66, για να ακολουθήσουν 4 πόντοι από Σαρρή και Πλεξουσάκη για το 51-70, με τον Μίλση να σημειώνει το τελικό 53-70 του αγώνα κάποια δευτερόλεπτα αργότερα.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Κωστούλα, σε καλή μέρα βρέθηκαν επίσης οι Σαρρής, Κατιάκος και Πλεξουσάκης. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ξεχώρισαν οι Μουζουράκης και Αδαμαντίδης.