35.7%
43.8%
42.0%
18.8%

ReTirees-Nothing But Net 86-58. Εύκολα το 1-0 στην σειρά  για τους ReTirees με 4 παίχτες με +13 πόντους.Οι Nothing But Net αρκετά άστοχοι ( σε βολές και τρίποντα) δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των ReTirees .MVP του αγώνα ο Φοβερός Γιαμαίος με 26 πόντους(2/2 βολές 6/7 δίποντα και 4/7 τρίποντα),1 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Δημητρίου 0-2 για τους Nothing But Net. Ο Κοτσαμπάς ισοφάρισε 2-2 για τους ReTirees. Ο Κανελλόπουλος με σουτ το 2-4 και με σερί 7-0 ο Πλεξουσάκης με σουτ ,1/2 βολές και σουτ ο Κατιάκος και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Κοτσαμπάς για το 9-4.Ο Κανελλόπουλος το 9-6 και ο Κατιάκος με 2/2 βολές για το 11-6.Με σουτ ο Κανελλόπουλος το 11-8 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 10-0 σερί το 21-8 ,ο Γιαμαίος 8 πόντους (2τρίποντα)και ο Αφολάνιο από επιθετικό ριμπάουντ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με καλάθι ο Αφολάνιο το 23-8 για τους ReTirees. Ο Δημητρίου το 23-10 για τους Nothing But Net. Ο Κοτσαμπάς με σουτ το 25-10 για να μειώσει ο Ράπτης και ο Σαπλατέρας σε 25-14.Ο Αντωνόπουλος με σουτ το 27-14 και ο Σαπλατέρας από το ζωγραφιστό το 27-16.Ο Αντωνόπουλος με σουτ, ο Πλεξουσάκης με λει-απ και ο Γιαμαίος με τρίποντο και λει-απ για το 36-16.Ο Σαπλατέρας και ο Ράπτης το 36-20 για να απαντήσουν ο Γιαμαίος και ο Πλεξουσάκης το 40-20.Από την γωνία ο Κανελλόπουλος το 40-22 και με τον Αφολάνιο να πετυχαίνει το 42-22.Το δεκάλεπτο τελείωσε 42-24 με καλάθι ο Καραμανής.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αφολάνιο με 1/2 βολές το 43-24 για τους ReTirees. Ο Βαγιάνος με 1/2 βολές το 43-25 για τους Nothing but net. Ο Γιαμαίος με σουτ και ο 2/2 βολές ο Κοτσαμπάς το 47-25.Ο Καραμανής με σουτ και ο Δημητρίου με τρίποντο το 47-30.Ο Γιαμαίος και ο Κατιάκος με 2/2 βολές για το 51-30.Ο Σαπλατέρας με 1/2 βολές και ο Καραμανής από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 51-33.Ο Αντωνόπουλος με 2/2 βολές το 53-33 και με σουτ ο Δημητρίου το 53-35.Ο Κατιάκος το 55-35 με 2/2 βολές και ο Δημητρίου με τρίποντο και ο Καραμανής με σουτ το 55-40.Ο Κατιάκος με γκολ φάουλ και ο Γιαμαίος με σουτ το 60-40.Ο Σαπλατέρας με 2/2 βολές το 60-42 και ο Πλεξουσάκης το 62-42.Το δεκάλεπτο τελείωσε 62-45 ο Κανελλόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γιαμαίος και ο Αντωνόπουλος πέτυχαν το 66-45 για τους ReTirees. Ο Σαπλατέρας με 2/2 βολές το 66-47 για τους Nothing But Net. Ο Αφολάνιο με σουτ και ο Πλεξουσάκης με 6 πόντους (1 τρίποντο) για το 74-47.Ο Ράπτης το 74-49 και ο Γιαμαίος με τρίποντο έγραψε το 77-49.Απάντησε με τρίποντο ο Σαπλατέρας για το 77-52 και ο Κατιάκος το 79-52 με σουτ.Ο Ράπτης με σουτ από την γωνία το 79-54 .Ο Κοτσαμπάς με γκολ φάουλ και ο Σαρρής με 2/2 βολές για το 84-54.Ο Κανελλόπουλος πέτυχε το 84-58 και το τελικό 86-54 πέτυχε ο Κοτσαμπάς με hook.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κοτσαμπάς με 13 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο,ο Κατιάκος με 14 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Πλεξουσάκης με 14 πόντους,5 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κανελλόπουλος με 15 πόντους,11 ριμπάουντ και 2 κοψίματα ,ο Σαπλατέρας με 14 πόντους,6 ριμπάουντ,5 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Καραμανής με 8 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.