30.8%
82.6%
46.9%
23.3%

Οι Τουβλέικερς πιάνοντας τρομερή απόδοση κέρδισαν τους Tomahawks με 51-86 για να τους πιάσουν στη βαθμολογία και παράλληλα να πάρουν και τη διαφορά του πρώτου αγώνα για να έχουν πλεονέκτημα σε ενδεχόμενη ισοβαθμία στο τέλος. Με τον Ρίκο να βάζει 23 πόντους, όλους τους Τουβλέικερς να σκοράρουν και τους Αγκουριδάκη, Καρμοίρη και Γιαννουλάκη να κάνουν double double οι νικητές μπήκαν με 3-28 στο ματς και δεν κοίταξαν ποτέ πίσω.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Καρμοίρη, τον Λειβαδά, τον Ρίκο και τον Αγκουριδάκη να τρέχουν ένα 0-9 που διέκοψε ο Μέξας. Ο Αγκουριδάκης με τον Καρμοίρη και τον Γιαννουλάκη σκόραραν για το 2-17 της ομάδας τους, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 3-18 από βολές.

Στη 2η περίοδο ο Κοσκέρας και Μαρίνος έφεραν το ματς στο 3-28 με 0-10 σερί, για να απαντήσουν ο Μέξας με τον Κουμπαράκη ως το 10-28. Ο Ρίκος με τον Γιαννουλάκη έγραψαν το 10-32, ο Κουμάντος έβαλε μια βολή, για να ακολουθήσει ένα σερί 0-13 για τους Τουβλέικερς που με τον Ρίκο, τον Λειβαδά, τον Γιαννουλάκη και τον Κοσκέρα έφτασαν στο 11-45, για να κλείσει το ημίχρονο ο Μέξας στο 13-45.

Στην επανάληψη ο Μέξας μείωσε σε 17-45 και 19-48 μετά το τρίποντο του Αγκουριδάκη, αλλά ο Ρίκος με τον Αγκουριδάκη συνέχισαν πίσω από τα 6.75 ως το 21-56. Ο Κουμάντος μείωσε, ο Καρμοίρης απάντησε για το 23-58, με τον Γώγολο να βάζει 9 συνεχόμενους πόντους για την ομάδα του ως το 32-62. Ο Ρίκος έγραψε βολές και ο Μέξας με καλάθι και φάουλ έκλεισε το δεκάλεπτο στο 35-64.

Στην 4η περίοδο ο Γιαννουλάκης με τον Λειβαδά σκόραραν για το 55-68, με τον Κάρλο και τον Μέξα να απαντούν. Οι Τουβλέικερς με τον Καρμοίρη και τον Γιαννουλάκη έφτασαν στο 39-74, με τον Μέξα να σκοράρει από την απέναντι πλευρά αλλά τον Ρίκο και τον Γιαννουλάκη να πηγαίνουν το ματς στο 44-79. Ο Γώγολος έγραψε το 46-79, με τον Μέξα να σκοράρει τρίποντο για το 49-81 και το ματς να κλείνει από Καρμοίρη και Ρίκο στο 51-86.

Για τους νικητές ο Ρίκος είχε 23 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Αγκουριδάκης 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Καρμοίρης 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Γιαννουλάκης 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Κοσκέρας 7 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Λειβαδάς 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 τάπες. Για τους Tomahawks ο Μέξας είχε 28 πόντους, 21 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Γώγολος 13 πόντους, 3 ριμπάουντ.