0.0%
38.5%
31.5%
33.3%

Tomahawks vs Drafts 43-53 .Οι Tomahawks χωρίς ρυθμό γνώρισαν την πρώτη τους ήττα. Οι Drafts με καταπληκτικό 2 δεκάλεπτο(5-21)πήραν το προβάδισμα 13-27,μπόρεσαν και κράτησαν την διαφορά και πήραν την πρώτη τους νίκη. Mvp του αγώνα ο Βελαώρας με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από τον Βελαώρα 0-2 Για τους Drafts. Ισοφάρισε ο Θειακούλης 2-2 με λει-απ για τους Tomahawks. Ο Τουρλούκης με 1/2 βολές το 2-3 και ο Ανδριαδάκης με Hook το 4-3.Ο εξαιρετικός Πέτρου με τρίποντο το 4-6 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-6 με τον Μέξα να σκοράρει από επιθετικό ριμπάουντ και ο Κάρλος με σουτ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Drafts με σερί 0-11 ξέφυγαν στο με 8-17,αρχικά ο Βελαώρας με σουτ, ο Πέτρου με νέο τρίποντο, ο Καούνης 4 πόντους, με σουτ και με Hook και ο Βελαώρας με εύστοχο σουτ. Ο Μέξας σκόραρε το 10-17 για τους Tomahawks. Ο Σιώκης με Hook και ο Βελαώρας με σουτ πέτυχαν το 10-21. Ο Ανδριαδάκης με 1/2 βολές το 11-21 και ο Σιώκης από το low post και ο Βελαώρας με λει-απ έγραψαν το 11-25.Ο Γώγολος με 2/2 βολές το 13-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-27 με ντραιβ του Φλούδα.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ανδριαδάκης με 4 πόντους μείωσε 17-27 Για τους Tomahawks. Οι Drafts με 1/2 βολές του Πέτρου το 17-28 .Ξανά ο Ανδριαδάκης το 19-28 και ο Σιώκης με 1/2 βολές το 19-29.Ο Μέξας με σουτ πέτυχε το 21-29.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λακαφώσης και ο Τουρλούκης με 1/2 βολές σκόραραν το 21-32.Ο Αρβανίτης σκόραρε το 23-32 και ο Τουρλούκης το 23-34.Ο Αρβανίτης με 1/2 βολές και ο Ανδριαδάκης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε για το 26-34.Φλούδας και Ζαχαρόπουλος έγραψαν το 26-38 και ο Μέξας από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 28-38.Ο Φλούδας με από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Ζαχαρόπουλος με 1/2 βολές πέτυχαν το 28-41 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-41 με τον Μέξα να σκοράρει ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ζαχαρόπουλος με σουτ πέτυχε το 30-43 για τους Drafts .Ο Μέξας σκόραρε για τους Tomahawks το 32-43 με σουτ. Απάντησε ο Βελαώρας με σουτ το 32-45 και ο Θειακούλης με σουτ και ο Ανδριαδάκης με 1/2 βολές σκόραραν το 35-45.Ο Ζαχαρόπουλος με τρίποντο πέτυχε το 35-48 και ο Μέξας ύστερα από κλέψιμο σκόραρε το 37-48.Ο Πέτρου με 1/2 βολές το 37-49.Βολές και ο Μέξας 1/2 Για το 38-49.Ο Πέτρου με 2/4 βολές πέτυχε το 38-51.Ο Μέξας με 1/2 βολές και ο Ανδριαδάκης με 2/2 βολές(1:55)και καλάθι από το ζωγραφιστό (0:35)μείωσαν σε 43-51.Ο Λακαφώσης με 2/2 βολές έγραψε το τελικό 43-53.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πέτρου με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ανδριαδάκης με 16 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μέξας με 16 πόντους, 21 ριμπάουντ 7 κλεψίματα και 1 κόψιμο.