32.1%
75.0%
28.6%
30.0%

Σε ένα ματς με διακυμάνσεις στο προβάδισμα, οι Tsatsoi Kings κατάφεραν να επικρατήσουν των Τουβλέηκερς με το τελικό 60-51. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ, ενώ στα τελευταία λεπτά του 2ου, οι Τουβλέηκερς με ένα σερί 0-9 στα τελευταία λεπτά πήραν το προβάδισμα. Στην επιστροφή, οι Tsatsoi Kings απάντησαν με δικό τους σερί 12-0, πέρασαν μπροστά και από εκεί και μετά δεν επέτρεψαν στους Τουβλέηκερς να πάρουν κεφάλι στο σκορ και πλέον βρίσκονται μαζί στον βαθμολογικό πίνακα.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Τσέλο να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τον Γιαννουλάκη να δίνει προβάδισμα στους Τουβλέηκερς με 2 δίποντα για το 3-4. Στη συνέχεια, ο Τσέλος με 2/2 βολές θα κάνει το 5-4, οι Τουβλέηκερς με δίποντα των Γιαννουλάκη και Νικολαΐδη θα γράψουν το 5-8, με τους Tsatsoi Kings να τρέχουν ένα σερί 9-3, κλείνοντας το 1ο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 14-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Τουβλέηκερς με δίποντο του Θεοδωρακόπουλου και τρίποντο του Νικολαΐδη θα κάνουν το 14-16, ο Τσέλος με βολή θα μειώσει σε 15-16 και ο Θεοδωρακόπουλος με νέο δίποντο θα γράψει το 15-18. Οι Tsatsoi Kings με βολή του Πιτσαλίδη και τρίποντο του Τσέλου θα πάρουν προβάδισμα για το 19-18, ο Γιαννουλάκης θα επαναφέρει σε 19-20 και ο Τσέλος θα ισοφαρίσει σε 20-20. Οι Τουβλέηκερς τα τελευταία 3 λεπτά του 2ου δεκαλέπτου θα τρέξουν ένα σερί 0-9 για να πάρουν το προβάδισμα και να στείλουν τις δύο ομάδες στον πάγκο με το σκορ στο 20-29.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Tsatsoi Kings θα μπουν πολύ δυναμικά και με ένα σερί 12-0 θα περάσουν μπροστά για το 32-29. Ο Κοσκέρας θα βάλει στοπ στο σερί των Kings με δίποντο για το 32-31, όμως ο Ασημάκης με τρίποντο, ο Ξενόπουλος με δίποντο και ο Τσέλος με βολή θα κάνουν το 38-31. Στη συνέχεια, ο Γιαννουλάκης με δίποντο θα κάνει το 38-33, ο Σπυράτος θα επαναφέρει τη διαφορά στους 7 πόντους (40-33), με τον Γιαννουλάκης να ευστοχεί αυτή τη φορά σε 2 βολές για το 40-35. Με βολή θα απαντήσει ο Χατζηκυριάκος για το 41-35, ο Κοσκέρας με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει σε 41-36 και ο Πελεκούδας με βολή θα κλείσει το 3ο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 42-36.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Τσέλος με τρίποντο θα κάνει το 45-36, ο Νικολαΐδης θα απαντήσει με δίποντο για το 45-38 και οι Tsatsoi Kings με τρίποντο του Τσέλου και βολή του Πελεκούδα θα διαμορφώσουν το 49-38. Ο Νικολαΐδης με δίποντο θα μειώσει σε 49-40, ενώ το τρίποντο του Ασημάκης θα φέρει τη μέγιστη διαφορά στο ματς για το 52-40. Στη συνέχεια, οι Τουβλέηκερς θα μειώσουν με ένα σερί 2-7 για το 54-47, ο Ασημάκης με δίποντο θα κάνει το 56-47 και ο Κοσκέρας με βολή το 56-48. Οι Tsatsoi Kings με δίποντο του Ξενόπουλου θα κάνουν το 58-48, ο Μαρίνος με τρίποντο θα μειώσει σε 58-51 και το τελικό 60-51 θα διαμορφώσει π Σπυράτος με εύστοχο δίποντο.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Τσέλος ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 24 πόντους με 11 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 2 ασίστ και 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 29 βαθμούς στο efficiency.
Πέραν του Τσέλου από τους Tsatsoi Kings ξεχώρισε και ο Ξενόπουλος, με τον Σπυράτο να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Τουβλέηκερς σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Λεμπούσης και ο Νικολαΐδης.