27.6%
50.0%
46.2%
28.1%

Στην πρώτη τους ήττα ανάγκασαν τους Tsatsous Kings οι Aigaleo Kings στην αναμέτρηση μεταξύ των “βασιλιάδων”. Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο οι Αιγαλεώτες έβαλαν δύσκολα στους Τσάτσους, παρόλα αυτά το ημίχρονο βρήκε τους δεύτερους με το προβάδισμα. Το δεύτερο ημίχρονο και το επιμέρους 21-35 υπέρ των Aigaleo Kings βοήθησε πολύ τους ίδιους στο να χτίσουν ένα προβάδισμα, αλλά και να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, ανεβαίνοντας έτσι στο 3-1 έπειτα από τη νίκη τους με 59-67.

Το παιχνίδι ξεκινά με Πελεκούδα για το 1-0, Αραβανής με τρίποντο για το 1-3, απαντά ο Φωτόπουλος για το 4-3, ανταπάντηση από Κορωνιό και Χαρίτο για το 4-8, Φωτόπουλος ξανά για τρεις και 7-8, 7-11 από τον Χαρίτο με τρίποντο κι αυτός, άλλο ένα τρίποντο του Ασημάκη για το 10-11, τρίποντο του Αραβανή ξανά για το 10-14, Λίτσας και 12-14, Φλέσσας και Χαρίτος για το 12-18, Κελεπούρης με βολή για το 13-18, Φλέσσας και 13-21, Λίτσας, Κελεπούρης, Φωτόπουλος για ένα 6-0 σερί και το 19-21, ενώ το 19-24 διαμορφώνει ο Κορωνιός με γκολ φάουλ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Τσάτος, Κελεπούρης και Λίτσας με ένα 13-0 σερί κάνουν το 32-24, Χαρίτος με τρίποντο μειώνει σε 32-27, Τσάτος ξανά και 34-27, Φλέσσας και 34-28, Τσάτος με βολή για το 35-28, Χαρίτος και 35-30, Φωτόπουλος και 38-30, ενώ το 38-32 κάνει ο Φλέσσας.

Τρίτη περίοδος και Χαρίτος, Κορωνιός για το 38-35, Κελεπούρης και 41-35, Κορωνιός, Αραβανής και 41-39, Λίτσας και Κελεπούρης για το 43-39, 43-42 ο Κορωνιός, Κελεπούρης και 45-42, Κορωνιός, Αραβανής για το 45-48, Λίτσας και 47-48, ενώ ο Παναγιωτόπουλος κάνει το 47-50 της περιόδου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Παναγιωτόπουλος, Αραβανής και Κορωνιός για το 47-56, Ασημάκης και 50-56, Χαρίτος με τρίποντο απαντά για το 50-59, Κελεπούρης με δυο βολές για το 52-59, Κορωνιός και 52-61, Ασημάκης και 55-61, Παναγιωτόπουλος, Φλέσσας για το 55-65, Πελεκούδας με βολή για το 56-65, Αραβανής και 56-67, ενώ το τελικό 59-67 γράφει ο Παναγιωτόπουλος.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Αραβανής, ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 16 πόντους με 8 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 8 ασίστ και ένα κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 23 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Αραβανή από τους Aigaleo Kings ξεχώρισε και ο Κορωνιόςς, με τον Φλέσσα να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Tsatsoi Kings σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Κελεπούρης και ο Τσάτος