18.8%
30.0%
37.1%
9.1%

Οι Underdogz με όπλο το τρομερό τους δεύτερο δεκάλεπτο, στο οποίο επικράτησαν με 20-2 επιμέρους σκορ κατάφεραν να ελέγξουν απόλυτα την αναμέτρηση κόντρα στους Halia Mavericks και να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα με 60-38 έχοντας άνεση σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ευστράτιος Αϊβάζογλου με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αϊβάζογλου έβαλε καλάθι και φάουλ για να ανοίξει λογαριασμό στο ματς για τους Underdogz, ο Αγγελιδέλης Μέη σε σε 3-2 για τους Halia Mavericks, 5-2 με καλάθι του Ιωάννου, 5-5 με τρίποντο του Παναγιώτη Αγγελωνίτη, 9-5 με ένα καλάθι του Στεβόλαιμου και είχαν του Αϊβάζογλου, 9-8 με καλάθι και φάουλ του Μπεχράκη, 13-8 με 4 συνεχόμενους πόντους του Στεβόλαιμου, 13-10 από τον Αγγελιδέλη, 17-10 ξανά με προσωπικό σερί του αρχηγού των Underdogz και 0-5 σερί οι Πασσαλής και Αγγελιδέλης για το τελικό 17-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Αντωνάκης, Στεβόλαιμος και Κούδας ανέβασαν το σκορ στο 27-15 με 10-0 σερί, ο Παναγιώτης Αγγελωνίτης με σουτ λίγο μέσα από το τρίποντο μείωσε σε 27-17 και απάντηση με νέο 10-0 σερί οι Αντωνάκης, Μαριόλης, Στεβόλαιμος, Κούδας και Αϊβάζογλου για το τελικό 37-17 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ιωάννου με τρίποντο έγραψε το 40-17, 40-18 από τον Πασσαλή, 45-18 με 5-0 σερί οι Αϊβάζογλου και Κούδας, 45-20 ο Αγγελιδέλης, 47-20 από τον Ιωάννου, 47-24 από τους Κλιμαντήρη και Μαρκέτο και καλάθι του Αντωνάκη για του τελικό 49-24 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αϊβάζογλου έβαλε τρίποντο για το 52-24, οι Μπεχράκης και Αγγελωνίτης μείωσαν σε 52-29, 54-29 από τον Αϊβάζογλου ξανά, 54-31 ο Μπεχράκης, 56-31 από τον Κούδα, 56-36 από με 0-5 οι Αγγελιδέλης και Κλιμαντήρης, 58-36 από τον Κόντο, 58-38 ο Αλέξανδρος Αγγελωνίτης και δίποντη απάντηση του Αϊβάζογλου για το τελικό 60-38 του παιχνιδιού.

Για τους Underdogz, πέρα από το Αϊβάζογλου, πολύ μεγάλο παιχνίδι έκανε και ο Κούδας με 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 5 τάπες. Για τους Halia Mavericks ξεχώρισε ο Αγγελιδέλης με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.